Na sociální síť musical.ly s krátkými videoklipy míří hudební televize Óčko

15. červenec 2018  Redakce   Technologie  5289 zobrazení  297 slov

Hudební televize Óčko začala používat další sociální síť. Nově se TV kanál chce propagovat i prostřednictvím krátkých videoklipů na musical.ly. Přidává ji ke svým profilům na Facebooku, YouTube, Instagramu a k webu televize.

Printscreen homepage musical.ly. Zdroj: www.musical.ly/en-US/Printscreen homepage musical.ly. Zdroj: www.musical.ly/en-US/

Novinka přinese na další platformu původní obsah tvořený moderátory a hosty pořadů a sestávající ze zákulisních videí. Prostředí sítě musical.ly a vlastního vysílání spojí Óčko novým pořadem Muser Chart.

Reklama

Musical.ly je čínská aplikace pro sociální video - pro tvorbu videa a živé vysílání. První prototyp byl vyzkoušen v dubnu 2014 a oficiální verze byla zahájena v srpnu téhož roku.

Prostřednictvím aplikace mohou uživatelé vytvářet 15sekundové až 1minutové videa a vybírat zvukové stopy, které je doprovázejí, využívat různé možnosti rychlosti (časový limit, rychlý, normální, zpomalený a epický) a přidávat přednastavené filtry a efekty. Aplikace také umožňuje uživatelům procházet populární "filmy," obsah, trendové písně a zvuky a hashtags.

Uživatelé musical.ly mohou nahrávat 15 sekund na 1 minutové videozáznamy v jednom nebo více snímcích. Po dokončení nahrávání je možné jej spárovat se skladbami a zvuky. Platforma také umožňuje editaci pomocí 14 předem nastavených filtrů a efektů, které umožňují měnit rychlost nebo měnit pohyb záznamu.

Navíc musical.ly má také funkci k vytvoření kratších videí nazvaných "živé momenty", které jsou v podstatě GIF s hudbou.

Od června 2016 muzical.ly nasbírala více než 90 milionů registrovaných uživatelů a každý den denně přidává průměrně 12 milionů nových videí a do konce května 2017 aplikace dosáhla více než 200 milionů uživatelů. Musical.ly sídlí v Šanghaji v Číně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x