Plzeň otevírá moderní technologické centrum

20. září 2022  Redakce   Technologie  1074 zobrazení  426 slov

Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň se rozrůstá o nové prostory, které nabídnou začínajícím i zavedeným firmám kvalitní podmínky pro rozvoj jejich inovativního businessu.

Ilustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Plzně. Foto MEDIASHOW

V novém Technologickém centru v Plzni na Borských polích najdou podnikatelé moderní vybavení, například zkušebnu pro elektromagnetickou kompatibilitu, hardware compliance laboratoř, klimakomory pro teplotní a klimatické zkoušky nebo stroje pro prototypovou výrobu.

Reklama

Otevření nového Technologického centra BIC Plzeň je součástí projektu, který byl Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky nominován mezi úspěšné projekty v rámci ocenění Podnikatelský projekt roku 2022.

„Chceme ukázat, že nadějné společnosti nemusí za příležitostmi do větších měst, hlavně Prahy. Že u nás v Plzni jsme připraveni spolupracovat na nových výzvách. Podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň je v tomto směru stálicí, funguje již 30 let a za dobu své existence byli jeho zaměstnanci u zrodu a rozvoje celé řady úspěšných firem,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Technologické centrum BIC Plzeň vzniklo rekonstrukcí budovy v Teslově ulici na Borských polích. Jeho výstavba je součástí projektu, jenž má za cíl navýšení kapacit pro inkubaci, technologických kapacit a zasídlení firem.

„V první fázi jsme v roce 2020 otevřeli v Riegrově ulici v Plzni coworking, který nabízí místo pro práci ve sdíleném prostoru, startovací kanceláře určené pro start-upy a VR laboratoř. Zde máme kanceláře již plně obsazené, zbývají pouze dvě místa pro coworking. Zmíněný projekt pokračuje právě otevřením Technologického centra, v němž se již nyní zabydlela společnost Compteq.io, která vyvíjí špičkovou průmyslovou elektroniku,“ vysvětlil Luděk Šantora, jednatel BIC Plzeň. 

Projekt se setkává s kladným hodnocením odborníků napříč republikou, dokonce byl nominován na Podnikatelský projekt roku 2022.

„Této nominace si samozřejmě vážíme a jsem přesvědčen, že v nově otevřených prostorech budou pracovníci BIC Plzeň pokračovat ve své úspěšné činnosti. Jistě nejde vyjmenovat všechny aktivity za dlouhá tři desetiletí jejich fungování, nicméně řečí čísel – za 30 let činnosti bylo v prostorech ve správě a vlastnictví BIC Plzeň lokalizováno 120 firem, ve kterých bylo vytvořeno přes 600 pracovních míst,“ uzavřel primátor města Plzně Pavel Šindelář.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x