Tepličtí mají příležitost naučit se používat moderní technologie

11. duben 2022  Redakce   Technologie  1679 zobrazení  242 slov

Město Teplice využilo nabídku spolku Moudrá sovička, který se od roku 2015 věnuje pomoci seniorům v oblasti informačních a komunikačních technologií. Uvedl to v tiskové zprávě web města.

Ilustrační snímek z centra Teplic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Teplic. Foto MEDIASHOW

Spolek spolupracuje s Nadací Vodafone Česká Republika na digitálním vzdělávání v rámci projektu Digitální odysea.

Reklama

Cílem projektu je naučit seniory, jak správně ovládat PC, tablet, nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetu. Jedná se o čtyřhodinový seminář s kapacitou 12 až 15 účastníků a je pro účastníky zcela zdarma.

Spolupráci odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Teplice a Regionální knihovnou Teplice, která poskytla pro semináře svoje prostory, podpořil náměstek teplického primátora Jiří Štábl a první dva semináře se tak mohly uskutečnit už v listopadu 2021.

„V dnešní době jsme doslova obklopeni nejrůznějšími technologiemi, leckdy je komplikované se ve všech vyznat i pro člověka v produktivním věku. Pomoci seniorům, alespoň tím, že se jim někdo bude věnovat a pomůže se zvládáním nejrůznějších komunikačních nástrojů mi přijde velmi důležité. Moc mě těší, že je o projekt zájem a děkuji moc kolegům za veškerou snahu v této oblasti.“, uvedl k tomu Jiří Štábl a dodal, že  vzhledem k zájmu seniorů má tento projekt v Teplicích pokračování.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x