Moravská Třebová má novou nemocnici následné péče. Pyšní se moderními laboratořemi

28. červenec 2023  Redakce   Události  471 zobrazení  471 slov

Vedle stavby nové budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové, která byla otevřena v loňském roce, pokračují také další krajské investice do této zdravotnické organizace. Tou nejvýznamnější je rekonstrukce části objektu ředitelství a jeho částečná přeměna na laboratorní prostory, a to včetně moderního vybavení.

Ilustrační snímek z Moravské Třebové v Pardubickém kraji (červenec 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Moravské Třebové v Pardubickém kraji (červenec 2023). Foto MEDIASHOW

Celkové náklady včetně dalších drobnějších investic v budově dosáhly 20 milionů korun.

Reklama

„Nemocnice v Moravské Třebové je z našeho pohledu vzorovým zařízením z hlediska následné péče. Sídlí v něm také naše zdravotnická záchranná služba, která se přesunula z dočasných prostor v budově ředitelství nacházející se v těsné blízkosti nového areálu. Součástí budovy ředitelství jsou také další ordinace, dopravní zdravotní služba a nyní také laboratoře - oddělení klinické biochemie. Právě do laboratoří v přízemí budovy jsme investovali necelých 19 milionů korun, díky čemuž získáváme moderní laboratorní pracoviště pro celé široké okolí,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Kraj v rámci investic do budovy ředitelství řešil také další drobnější, ale neméně důležité akce.

„V budově ředitelství sídlí také dopravní zdravotní služba, která slouží pacientům nejen z Moravskotřebovska. Její zázemí bylo značně nevyhovující, a proto jsme v přízemí vybudovali prostory právě pro tuto službu a další pracovníky nemocnice," sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

"Součástí prací byla také přestavba dříve nevyužívaných prostor v suterénu budovy, které budou sloužit jako dílny. Ty jsou pro údržbu areálu rovněž nesmírně důležité. Do budoucna chceme ještě dořešit garážová stání právě pro dopravní službu tak, aby i toto zázemí a pracovní prostředí odpovídalo dnešním standardům,“ dodala Michaela Matoušková.

raj v rámci investic do budovy ředitelství řešil také další drobnější, ale neméně důležité akce. „V budově ředitelství sídlí také dopravní zdravotní služba, která slouží pacientům nejen z Moravskotřebovska. Její zázemí bylo značně nevyhovující, a proto jsme v přízemí vybudovali prostory právě pro tuto službu a další pracovníky nemocnice. Součástí prací byla také přestavba dříve nevyužívaných prostor v suterénu budovy, které budou sloužit jako dílny. Ty jsou pro údržbu areálu rovněž nesmírně důležité. Do budoucna chceme ještě dořešit garážová stání právě pro dopravní službu tak, aby i toto zázemí a pracovní prostředí odpovídalo dnešním standardům,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil