Nejdek dostane dotace na podporu kultury a cestovního ruchu

11. červen 2023  Redakce   Události  425 zobrazení  490 slov

Odbor kultury MěÚ Nejdek podal na letošní rok dvě žádosti o dotaci z programů Karlovarského kraje. Obě žádosti byly úspěšné. Uvedl to web města Nejdku.

Ilustrační snímek: Nejdek, městský úřad (červen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek: Nejdek, městský úřad (červen 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
I v letošním roce podpoří Karlovarský kraj Kruh přátel hudby v Nejdku (KPH) z Programu na podporu kulturních aktivit. KPH v Nejdku je jediným KPH v Karlovarském kraji. Letos v září bude zahajovat již 46. sezonu. Do programu řadí mladé české umělce i umělce světového formátu. Programová skladba KPH v Nejdku je kladně hodnocena Nadací Český hudební fond. Celkové náklady na uspořádání letošní sezony KPH jsou plánovány na 252 tis. Kč. Dotace z Karlovarského kraje činí 50 tis. Kč.
Druhá žádost byla podána do programu na Podporu aktivit v cestovním ruchu na Rozšíření o prvky a obnovu interaktivních prvků Naučné stezky Děti dětem v Nejdku. Naučná stezka je jedinečná tím, že infotabule připravovaly děti ze základních škol v Nejdku. Stezka je interaktivní, přístupná celoročně a vede méně známou částí nejdecké vrchoviny.
Dotace bude použita na obnovu interaktivních prvků na naučné stezce, doplnění informačních prvků a na marketingové účely spojené se stezkou. Celkové náklady na obnovu stezky jsou plánovány na 104,5 tis Kč. Dotace z Karlovarského kraje činí 83 tis. Kč.

I v letošním roce podpoří Karlovarský kraj Kruh přátel hudby v Nejdku (KPH) z Programu na podporu kulturních aktivit. KPH v Nejdku je jediným KPH v Karlovarském kraji.

Letos v září bude zahajovat již 46. sezonu. Do programu řadí mladé české umělce i umělce světového formátu. Programová skladba KPH v Nejdku je kladně hodnocena Nadací Český hudební fond. Celkové náklady na uspořádání letošní sezony KPH jsou plánovány na 252 tis. Kč. Dotace z Karlovarského kraje činí 50 tis. Kč.

Druhá žádost byla podána do programu na Podporu aktivit v cestovním ruchu na Rozšíření o prvky a obnovu interaktivních prvků Naučné stezky Děti dětem v Nejdku.

Naučná stezka je jedinečná tím, že infotabule připravovaly děti ze základních škol v Nejdku. Stezka je interaktivní, přístupná celoročně a vede méně známou částí nejdecké vrchoviny.

Dotace bude použita na obnovu interaktivních prvků na naučné stezce, doplnění informačních prvků a na marketingové účely spojené se stezkou. Celkové náklady na obnovu stezky jsou plánovány na 104,5 tis Kč. Dotace z Karlovarského kraje činí 83 tis. Kč.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x