Olomouc má titul Obec přátelská rodině a seniorům

25. červen 2023  Redakce   Události  366 zobrazení  794 slov

Více než jeden milion korun na realizaci aktivit pro rodiny a nejstarší spoluobčany získala Olomouc za úspěch v celostátní soutěži Obec přátelská rodině a seniorům. Vítěze 15. ročníku vyhlásilo v Praze Ministerstvo práce a sociálních věcí. Olomouc byla oceněna jako jedno ze čtyř měst v kategorii těch největších, nad 35 000 obyvatel.

Ilustrační snímek z Olomouce (červen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouce (červen 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
„Je to obrovský úspěch. Ocenění si velice vážíme a poděkování za ně patří všem, kteří se podílejí na zdravém prorodinném klimatu v našem městě,“ vyjádřila radost z úspěchu v soutěži obcí náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská.
V soutěži město slavilo úspěch už v letech 2015, 2017 a 2019. „Rozhodně to neznamená, že letošní ocenění je pro nás samozřejmostí. Je za ním a ještě bude spousta práce jak kolegů z magistrátu, tak především ze zapojených neziskových organizací, s nimiž jsme na přípravě opatření pro naše rodiny a seniory spolupracovali, a kteří se nyní do jednotlivých aktivit zapojí,“ přidal se k hodnocení úspěchu primátor Miroslav Žbánek.
Získanou milionovou dotaci město využije na realizaci prorodinných a seniorských aktivit, které organizačně zastřeší odbor sociálních věcí magistrátu.
„Z větších akcí to bude například den plný her a tvoření pro rodiče s dětmi na Sluňákově nebo mezigenerační Podzimní stezka poznání s plněním soutěžních úkolů pro celou rodinu. Pro seniory s vnoučaty i rodiče samoživitele budou připraveny také dva jednodenní zájezdy,“ popisuje náměstkyně Kateřina Dobrozemská. Ze získané dotace bude podpořen i pravidelný program pro obě cílové skupiny občanů města v komunitních centrech v Peškově ulici v městské části Povel a v Pavelčákově ulici v centru Olomouce. „Chystáme besedy a přednášky pro rodiče, cvičení či tanec pro seniory, ale i malé děti s rodiči, tvořivé dílny, výtvarné workshopy a další mezigenerační akce. Pravidelný program obou komunitních center by měl být zajištěn od září nejméně do prosince,“ nastínil plány vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer.

„Je to obrovský úspěch. Ocenění si velice vážíme a poděkování za ně patří všem, kteří se podílejí na zdravém prorodinném klimatu v našem městě,“ vyjádřila radost z úspěchu v soutěži obcí náměstkyně primátora Kateřina Dobrozemská.

V soutěži město slavilo úspěch už v letech 2015, 2017 a 2019.

„Rozhodně to neznamená, že letošní ocenění je pro nás samozřejmostí. Je za ním a ještě bude spousta práce jak kolegů z magistrátu, tak především ze zapojených neziskových organizací, s nimiž jsme na přípravě opatření pro naše rodiny a seniory spolupracovali, a kteří se nyní do jednotlivých aktivit zapojí,“ přidal se k hodnocení úspěchu primátor Miroslav Žbánek. 

Získanou milionovou dotaci město využije na realizaci prorodinných a seniorských aktivit, které organizačně zastřeší odbor sociálních věcí magistrátu.

„Z větších akcí to bude například den plný her a tvoření pro rodiče s dětmi na Sluňákově nebo mezigenerační Podzimní stezka poznání s plněním soutěžních úkolů pro celou rodinu. Pro seniory s vnoučaty i rodiče samoživitele budou připraveny také dva jednodenní zájezdy,“ popisuje náměstkyně Kateřina Dobrozemská.

Ze získané dotace bude podpořen i pravidelný program pro obě cílové skupiny občanů města v komunitních centrech v Peškově ulici v městské části Povel a v Pavelčákově ulici v centru Olomouce.

„Chystáme besedy a přednášky pro rodiče, cvičení či tanec pro seniory, ale i malé děti s rodiči, tvořivé dílny, výtvarné workshopy a další mezigenerační akce. Pravidelný program obou komunitních center by měl být zajištěn od září nejméně do prosince,“ nastínil plány vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x