Středočeský kraj investuje do oprav silnic

8. září 2023  Redakce   Události  365 zobrazení  638 slov

Do oprav silnic po zimě letos Středočeský kraj investuje dalších 152 milionů korun. Shodli se na tom radní. Do oprav přitom letos šlo už zhruba tři čtvrtě miliardy korun. Letos tak kraj zaplatí za škody po zimě rekordních více než 880 milionech korun. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek ze Středočeského kraje - Rudná u Prahy (srpen 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek ze Středočeského kraje - Rudná u Prahy (srpen 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
K původně plánovanému rozpočtu ve výši 530 milionů korun nedávno radní přidali 200 milionů korun a poté schválili další částku: 152 milionů. Řidiči se díky historicky nejvyšší investované částce dočkají desítek kilometrů opravených komunikací II. a III. třídy.
Ano, naše silnice obecně nejsou v optimálním stavu, ale tento krok nás významně posouvá k celkovému zlepšení stavu,“ hodnotí Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje: „Peníze půjdou především do oprav škod po zimě, kdy vlivem povětrnostních podmínek v posledních letech došlo k výraznému poškození silnic z důvodu vysokého počtu zmrazovacích cyklů, kde se voda v porušených krytech a konstrukcích opakovaně mění v rozpínavý led, dochází k rozsáhlým poruchám na vozovkách.“ Provedenými opravami se tak zamezí další degradaci silničního souvrství.
Krajská správa a údržba silnic (KSÚS) letos od kraje získala postupně 730 milionů korun, za které opravila nebo ještě opraví zhruba 160 kilometrů na více než sto čtyřiceti úsecích. Za zmíněných 152 milionů korun by měla KSÚS opravit téměř 30 kilometrů na 26 úsecích. „V loňském roce takto KSÚS opravila přes 114 kilometrů silnic za téměř 490 milionů korun, předloni to bylo 99 kilometrů za téměř 390 milionů korun,“ vypočítává Karel Bendl s tím, že aktuální částka poputuje do KSÚS z krajského rozpočtu.

K původně plánovanému rozpočtu ve výši 530 milionů korun nedávno radní přidali 200 milionů korun a poté schválili další částku: 152 milionů. Řidiči se díky historicky nejvyšší investované částce dočkají desítek kilometrů opravených komunikací II. a III. třídy.

„Ano, naše silnice obecně nejsou v optimálním stavu, ale tento krok nás významně posouvá k celkovému zlepšení stavu,“ hodnotí Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy a pokračuje:

„Peníze půjdou především do oprav škod po zimě, kdy vlivem povětrnostních podmínek v posledních letech došlo k výraznému poškození silnic z důvodu vysokého počtu zmrazovacích cyklů, kde se voda v porušených krytech a konstrukcích opakovaně mění v rozpínavý led, dochází k rozsáhlým poruchám na vozovkách.“

Provedenými opravami se tak zamezí další degradaci silničního souvrství.Krajská správa a údržba silnic (KSÚS) letos od kraje získala postupně 730 milionů korun, za které opravila nebo ještě opraví zhruba 160 kilometrů na více než sto čtyřiceti úsecích. Za zmíněných 152 milionů korun by měla KSÚS opravit téměř 30 kilometrů na 26 úsecích.

„V loňském roce takto KSÚS opravila přes 114 kilometrů silnic za téměř 490 milionů korun, předloni to bylo 99 kilometrů za téměř 390 milionů korun,“ vypočítává Karel Bendl s tím, že aktuální částka poputuje do KSÚS z krajského rozpočtu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil