Ústecký kraj budou křižovat nové autobusy z Turecka. Rozšíří flotilu krajské dopravy

20. červenec 2023  Redakce   Události  487 zobrazení  250 slov

Celkem 90 kusů autobusů dodá Ústeckému kraji společnost Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi Anonim Şirketi, která je jedním z největších výrobců automobilové techniky v Turecku. Uvedl to web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Ústeckého kraje - autobus v Tisé na Ústecku. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Ústeckého kraje - autobus v Tisé na Ústecku. Foto MEDIASHOW

Průměrná cena jednoho autobusu včetně odbavovacího zařízení činí 3,95 milionu korun. Prvních deset autobusů bylo předáno v minulém týdnu.

Reklama

Pro Ústecký kraj byly vybrány autobusy modelu Vectio U LE. Jedná se o částečně nízkopodlažní příměstské autobusy s celkovou kapacitou 50 míst – 35 k sezení a 15 ke stání. V jejich výbavě je kladen důraz na komfort cestujících, jsou proto vybaveny klimatizací i přídavnými radiátory.

Disponují výklopnou plošinou pro snazší nástup a výstup osob se sníženou schopností pohybu. Dovolují nabíjení osobní elektroniky pomocí USB přípojek. V každém autobusu se nachází přehledné informační panely, odbavovací zařízení s možností platby bankovní kartou a kamerový systém. Některé vozy budou vybaveny pro přepravu kol.

„Dělá mi velkou radost, že bude mít Ústecký kraj brzy vlastní flotilu autobusů, navíc kvalitních a nadstandardně vybavených, se kterými bude cestování příjemné, pohodlné a především spolehlivé,“ shrnul akvizici autobusů hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Autobusy budou nasazeny v celém Ústeckém kraji, ve všech dopravních oblastech, které zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje. Jedná se o oblast Ústecka, Děčínska, Litoměřicka, Lounska, Bíliny/Litvínova a Podbořanska.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x