V Hradci Králové začala podzimní výsadba stromů

31. říjen 2023  Redakce   Události  268 zobrazení  621 slov

V Hradci Králové byla zahájena podzimní výsadba stromů. Pracovníci technických služeb jich vysadí přes 500, převážně se bude jednat o stromy listnaté.

Ilustrační snímek z Hradce Králové (září 2023). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové (září 2023). Foto MEDIASHOW

Reklama
Zeleň přibude u některých mateřských a základních škol, obnovena bude i na místech, kde musela ustoupit rekonstrukcím chodníků a inženýrských sítí. O nové stromy nebudou ochuzeny ani Šimkovy sady.
Ve většině případů se jedná o náhradní výsadby za stromy odstraněné převážně ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nebo uhynulé vlivem dlouhotrvajícího sucha a nepříznivé půdní vlhkosti. Tyto výsadby budou provedeny téměř ve všech městských částech. Největší druhové zastoupení mezi vysazovanými stromy budou mít javory, okrasné třešně a lípy. Javory a třešně jsou tradičně voleny především pro svou relativní odolnost proti suchu.
„Mezi nejvýznamnější výsadby bude patřit obnova stromořadí v Blahoslavově ulici, které bylo vykáceno z důvodu rekonstrukce plynovodu a navazující opravy chodníku, v tomto případě půjde o 25 třešní, “ říká náměstek primátorky Adam Záruba. V ulicích Hradecká, Dvorská a na třídě SNP bude vysazeno celkem 50 javorů. „Stromy přibydou u některých mateřských a základních škol, sídlištní zeleň bude obnovena v ulici Truhlářská a nové stromy vysazeny také v Šimkových sadech,“ doplňuje náměstek Záruba. Šestice pyramidálních dubů a pár jeřábů zaplní prázdná místa v ulici Pospíšilova mezi budovou LDN a Gymnázia Boženy Němcové.

Zeleň přibude u některých mateřských a základních škol, obnovena bude i na místech, kde musela ustoupit rekonstrukcím chodníků a inženýrských sítí. O nové stromy nebudou ochuzeny ani Šimkovy sady.

Ve většině případů se jedná o náhradní výsadby za stromy odstraněné převážně ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nebo uhynulé vlivem dlouhotrvajícího sucha a nepříznivé půdní vlhkosti. Tyto výsadby budou provedeny téměř ve všech městských částech.

Největší druhové zastoupení mezi vysazovanými stromy budou mít javory, okrasné třešně a lípy. Javory a třešně jsou tradičně voleny především pro svou relativní odolnost proti suchu.

„Mezi nejvýznamnější výsadby bude patřit obnova stromořadí v Blahoslavově ulici, které bylo vykáceno z důvodu rekonstrukce plynovodu a navazující opravy chodníku, v tomto případě půjde o 25 třešní, “ říká náměstek primátorky Adam Záruba.

V ulicích Hradecká, Dvorská a na třídě SNP bude vysazeno celkem 50 javorů.

„Stromy přibydou u některých mateřských a základních škol, sídlištní zeleň bude obnovena v ulici Truhlářská a nové stromy vysazeny také v Šimkových sadech,“ doplňuje náměstek Záruba.

Šestice pyramidálních dubů a pár jeřábů zaplní prázdná místa v ulici Pospíšilova mezi budovou LDN a Gymnázia Boženy Němcové.Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x