Zlínští dobrovolní hasiči mají novou, výkonnější techniku
30. červen 2023 Redakce Události 415 zobrazení 336 slovZlínští dobrovolní hasiči, konkrétně jednotky z Lužkovic, Malenovic a Mladcové, mají novou techniku. Dosluhující stříkačky PS-12 nahradily moderní a výkonnější stroje Tohatsu VE 1500. Statutární město Zlín do nákupu nových strojů investovalo 900 tisíc korun.
„Hasiči už obnovení techniky nutně potřebovali. Nové stříkačky se oproti stávajícímu typu vyznačují jednoduchou údržbou, snadnou manipulací, jsou téměř o sto kilogramů lehčí a disponují velkým výkonem,“ uvedl při slavnostním předání náměstek primátora pro oblast bezpečnosti a krizového řízení Vojtěch Volf.
Stříkačky Tohatsu VE 1500, které jsou už v garážích zlínských jednotek připraveny k zásahu, patří ke špičce. Loni se například osvědčily u obřího lesního požáru v Hřensku, kde dopravovaly vodu do nedostupného terénu.
„Jejich role je především u požárů v těžce přístupných oblastech, kde dobrovolní hasiči často nezištně pomáhají, nezastupitelná," upozornil náměstek Volf.
Reklama