Botanická zahrada pomůže studentům univerzity v praxi

30. březen 2023  Redakce   Vzdělání  289 zobrazení  244 slov

Liberecká botanická zahrada se chystá navázat spolupráci s nově vzniklou Katedrou biologie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

Ilustrační snímek z botanické zahrady (skleníky). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z botanické zahrady (skleníky). Foto MEDIASHOW

Pomáhat bude díky svému bohatě vybavenému zázemí například při mikroskopování rostlinných buněk nebo pozorování stavby rostlinného těla.

Reklama

„Otevřít botanickou zahradu veřejnosti, žákům a studentům, to bylo jedno z témat, se kterým nový ředitel botanické zahrady Václav Lenk přicházel do zahrady. Tuto iniciativu velmi vítám a jsem si jistá, že se nebude jednat o jednostrannou výhodu pro TUL, ale přímý kontakt studentů se zahradou jí může přinést nové náměty a cenné pohledy mladé generace,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na základě této spolupráce by mohly postupně vzniknout například pracovní listy pro žáky mateřských a základních škol, které budou v souladu s učebními osnovami. Moderní technické vybavení Technické univerzity by mohlo vedle splnění studentských cílů a úkolů přispět k přiblížení netradičních pohledů do rostlinné říše, které prezentuje botanická zahrada.

Katedra biologie vznikla 1. ledna 2023 z oddělení biologie na katedře chemie. Zajišťuje výuku bakalářského oboru Přírodopis pro vzdělávání a navazujícího magisterského Učitelství pro 2. stupeň základní školy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x