Jihomoravský kraj naláká studenty do regionu za vzděláním

13. duben 2022  Redakce   Vzdělání  315 zobrazení  351 slov

Jižní Morava nabízí přírodní krásy i pamětihodnosti. Toho se rozhodlo využít vedení kraje a spustit projekt na přilákání turistů za vzděláním. 

Ilustrační snímek z Jihomoravského kraje - z Brna, budova Moravské galerie. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Jihomoravského kraje - z Brna, budova Moravské galerie. Foto MEDIASHOW

„Naším cílem je přilákat především studenty a žáky, kteří by v našem regionu měli interaktivní výuku v terénu. Nejedná se jen o návštěvy hradů a zámků, ale především technologických firem, ekofarem a dalších prvků průmyslu nové generace,” říká Jiří Nantl - náměstek hejtmana JMK pro vzdělávání a strategii chytrého regionu.

Reklama

Projekt se spouští skrze spolupráci Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava a VIM - vzdělávací institut pro Moravu. Jejich rozdělení jsou jasné. Zatímco centrála bude pracovat na marketingu a lákat obyvatele jiných krajů do našeho regionu, tak VIM zajistí ucelené vzdělávací programy.

„Návštěva našeho kraje nemá být jen příjemným výletem mimo zdi škol, ale především zajímavý způsob výuky. Naplánovali jsme koncept tak, aby terénní výuka nahradila část učiva, která by se jinak musela odpřednášet na klasických hodinách,” vysvětlila Leona Sapíková - ředitelka VIM.Projekt tohoto druhu je prvním v České republice.

Na tiskové konferenci také došlo k podepsání memoranda mezi VIM a centrálou.

„Memorandum nás zavazuje k další spolupráci. Využijeme znalostí a odborností VIM, které prodáme učitelům a samotným žákům, aby byli motivováni projekt vyzkoušet a obohatit si výuku netradičním způsobem,” prohlásila Martina Grůzová - ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

„Jedná se o první propojení oblastí kultury a vzdělávání. Naší prioritou je dále podporovat tuto vzájemnou synergii. Navíc se jedná o spolupráci dvou krajských organizací, na kterých můžeme stavět,” uvedl František Lukl - náměstek hejtmana JMK pro kulturu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x