Jižní Morava a Vysočina rozšíří spolupráci vzdělávacích organizací

26. listopad 2021  Redakce   Vzdělání  1237 zobrazení  547 slov

Spolupráci vzdělávacích organizací Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina společně propojí portál Education jobs. Vyplývá to z memoranda.

Ilustrační snímek z Kraje Vysočina - z Havlíčkova Brodu. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Kraje Vysočina - z Havlíčkova Brodu. Foto MEDIASHOW

VIM – Vzdělávací institut pro Moravu a Vysočina Education navázaly dlouhodobé partnerství. Prvním projektem je propojení portálu pro pracovní nabídky. Půl roku od spuštění Education jobs, který shromažďuje volná místa ve vzdělávání, se systém rozšiřuje o nabídky z Kraje Vysočina. Dohodli se na tom náměstek Jihomoravského kraje Jiří Nantl a radní Kraje Vysočina Jan Břížďala.

Reklama

„Získávání dobrých učitelů je velký úkol. Meziregionální spolupráce umožní efektivně hledat volné pozice i v místech na pomezí našich krajů. Naším cílem je přilákat nové učitele, a to i z jiných profesí. Máme ambici rozšířit systém do celé České republiky, což aktivně nabízím na Asociaci krajů,“ komentuje Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast vzdělávání a strategii chytrého regionu.

„Mezi naše priority patří podpora začínajících učitelů. V první fázi jim chceme umožnit nalezení vhodné pracovní pozice v regionálním školství. Využití portálu EducationJobs.cz je pro tyto účely elegantním řešením. V další fázi budeme chtít pro učitele, kteří s pedagogickou profesí začínají, vytvořit i vhodnou nabídku vzdělávacích aktivit,“ dodal Jan Břížďala – radní Kraje Vysočina pro školství, mládež a sport.

Samotný portál mohou lidé najíst skrze adresu www.educationjobs.cz. Nenabízí pouze učitelské profese, ale i pozice pro nepedagogické pracovníky. Zveřejňovat inzerci může jakýkoliv subjekt bez ohledu na jeho zřizovatele.

Portál lze nalézt také pod webem organizace VIM – Vzdělávacího institutu pro Moravu, který jej zřizuje.

„Jsme rádi, že ze stran škol byl zájem pozice transparentně zveřejňovat a odzvonilo tak nabídkám na nástěnkách. V posledních měsících nás institut procházel změnou názvu a komunikační strategie, proto máme nový web, na který jsme museli portál přenést. Velmi proto vítám navázání spolupráce s Krajem Vysočina, která nám pomůže zvýšit dosah nabídky obou regionů,“ uvedla Leona Sapíková – ředitelka VIM.

Všechny strany deklarují, že se nejedná o jedinou ukázku spolupráce, ale o první výkop.

„Určitě chceme pokračovat v již započaté spolupráci především s VIM v různých oblastech, například v podpoře leadeshipu, jako je vedení škol, dále v podpoře podnikavosti, kariérovém poradenství a obecně inovacích ve vzdělávání. Spolupracujeme již v Expertní komoře pro kariérové poradenství, v Asociaci pro krajská vzdělávací zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a v projektech přeshraniční spolupráce,“ řekl Roman Křivánek - ředitel organizace Vysočina Education.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil