Plzeň vzdělává středoškoláky v podnikatelských dovednostech

28. prosinec 2021  Redakce   Vzdělání  1167 zobrazení  353 slov

Město Plzeň dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a rozvoj podnikatelských aktivit v regionu, proto spustilo jedinečný projekt výuky podnikatelských dovedností na středních školách.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Zhruba stovka středoškoláků v rámci standardní výuky aktuálně prochází programem Startupuj, jehož podstatou je atraktivní formou předat informace ze světa businessu a případným zájemcům zajistit podporu při rozjezdu vlastního podnikání.

Reklama

Projekt, který realizuje Správa informačních technologií města Plzně, je součástí PINE, tedy propracovaného ekosystému na podporu technického vzdělávání a podnikání v západočeské metropoli.

„“V Plzni dlouhodobě pracujeme na tom, aby inovativní podniky přibývaly, rozvíjely oblast vědy a výzkumu a vytvářely kvalitní pracovní místa pro občany. To, že se povedlo během velmi krátké doby, řádově tří měsíců, zorganizovat podobnou aktivitu, do níž se zapojila celá řada lidí, považuji za velký úspěch. Ohlasy pedagogů, studentů i odborníků ze světa businessu jsou natolik pozitivní, že už nyní plánujeme další rozšíření programu,“ uvádí se v tiskové zprávě.

Aktuálně je program Startupuj realizován na dvou plzeňských školách – Střední škole informatiky a finančních služeb a Střední průmyslové škole dopravní. Program je navržen na jedno pololetí, přičemž studenti v rámci něj absolvují dvě vyučovací hodiny týdně.

„Úplně prvotní myšlenka byla taková, že chceme, aby se studenti věnovali nějakému vlastnímu projektu, podnikatelskému nápadu, který jim bude dávat smysl a bude je bavit na něm pracovat. A právě skrze něj si pak osvojí znalosti z nejrůznějších oblastí podnikání. V učebnici je vždycky jeden univerzální příklad, ale realita je taková, že jednoho baví počítače a druhý je zapálený do práce se zvířaty, tak proč toho nevyužít,“ řekl Tomáš Cholinský, ředitel úseku SIT Port Správy informačních technologií města Plzně.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x