Studentský sněm připravuje nápady a náměty

25. leden 2022  Redakce   Vzdělání  831 zobrazení  207 slov

V Pardubicích se uskutečnilo další jednání Krajského studentského sněmu. Ten byl z iniciativy studentů středních škol v Pardubickém kraji ustanoven v listopadu loňského roku a má za sebou již několik setkání.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Jednání studentů a pasování nově zvoleného předsedy se zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

Reklama

„Ustanovení krajského studentského sněmu z popudu samotných studentů je samozřejmě pozitivní zprávou, protože je patrné, že studenti mají nad rámec svých školních povinností zájem o dění v našem kraji a chtějí být v kontaktu i s krajskou samosprávou,“ řekl hejtman Martin Netolický.

„Proto jsme v loňském roce nabídli pomoc s organizací, ale také při šíření povědomí o této aktivitě mezi další školy, kde jednotlivé studentské rady fungují a mohly by vyslat své zástupce také na krajskou úroveň. My jsme samozřejmě s vedením studentského sněmu připraveni jednat o jejich nápadech a námětech, se kterými již nyní postupně začínají přicházet,“ uvedl Martin Netolický.

Sněm tvoří zvolení zástupci z řad středoškoláků. Jednotlivé střední školy byly oslovovány organizátory prostřednictvím emailu. Před koncem ledna je podle nich zapojeno přes 30 středních škol v kraji.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x