Univerzita Pardubice pořádá týden teorie a praxe

4. listopad 2022  Redakce   Vzdělání  482 zobrazení  306 slov

Desítky odborníků, zástupců firem a vysokých škol z ČR i ze zahraničí se potkávají na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Týden teorie a praxe v ekonomice letos nabízí studentům i veřejnosti více než 40 přednášek. Akce probíhá už pošestnácté. Univerzita Pardubice to uvedla v tiskové zprávě na svém webu.

Ilustrační snímek z areálu Univerzity Pardubice. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z areálu Univerzity Pardubice. Foto MEDIASHOW

Hlavním tématem čtyřdenního přednáškového cyklu je propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání.

Reklama

„Naši studenti mohou diskutovat o aktuálních ekonomických problémech a prohloubit si své znalosti o teoretických i praktických přístupech a metodách. Velmi zajímavé jsou pro ně také osobní zkušenosti, které přednášející získali při řízení ekonomických subjektů a podnikání. Důležitým tématem akce je rovněž jejich budoucí uplatnění,“ říká děkan Fakulty ekonomicko-správní prof. Ing. Jan Stejskal, Ph.D.

Studenti si letos mohli vybírat z přednášek na různá témata, jako je např. digitalizace, inovace, smart cities, sociální sítě, moderní metody logistiky, leadership a feedback culture, derivátové obchody, programy podpory podnikatelů či face recognition a jeho využití pro Policii ČR.

Diskutuje se   také o rozvoji veřejné správy v České republice a na Slovensku.Mezi hosty jsou odborníci z českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, akademičtí pracovníci z Polska a Rumunska i úspěšní představitelé ekonomické praxe.

„Mezi nimi jsou například zástupci firem jako je Lidl, Philip Morris či Vitesco Technologies, a také odborníci z Ministerstva vnitra ČR, Finančního úřadu, Policie ČR nebo agentury CzechInvest. Studenti se setkají rovněž s našimi úspěšnými absolventy,“ uvedla doc. Ing. Michaela Kotková Stříteská, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Kompletní program akce zde: Týden teorie a praxe v ekonomice 2022 | Fakulta ekonomicko-správní (upce.cz)


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x