Ústí nad Orlicí má vzdělávací a rekvalifikační centrum

5. září 2022  Redakce   Vzdělání  727 zobrazení  267 slov

V areálu Střední školy automobilní Ústí nad Orlicí funguje vzdělávací a rekvalifikační centrum pro dospělé studenty, kteří si na škole doplňují své vzdělání. Nová moderní budova v areálu nahradila bývalou truhlárnu.  

Zdroj: Pardubický krajZdroj: Pardubický kraj

„V areálu automobilní školy vzniklo moderní rekvalifikační centrum pro celoživotní vzdělávání dospělých. Pro studium tu mají vynikající podmínky, ke zrekonstruované budově bývalé truhlárny přibyla přístavba s moderním technickým vybavením a novými učebnami teorie a praxe pro výuku svářečů a mechaniků autotroniků. Celkově stavba vyšla na 25 milionů korun, 18 milionů se podařilo pro projekt získat z evropských fondů,“ uvedl radní Kozel.

Reklama

Do ústecké automobilky jezdí lidé z celé České republiky, kteří pracují v různých oborech. Škola nyní navázala spolupráci s Pardubickým podnikatelským inkubátorem (P-PINK), který pomůže studentům nastartovat jejich podnikatelskou činnost.

„Hledáme cestu, jak podpořit podnikání v kraji právě v oblasti, ve které naše škola vzdělává. Řada lidí si u nás dělá například svářečské průkazy. Rádi bychom jim i našim studentům poskytli ještě více, chceme jim proto pomoci otevřít dveře k vlastnímu podnikání,“ řekl ředitel školy Petr Vojtěch.

V ústecké automobilní škole vychovávají odborníky pro servisy motorových vozidel a automobilový průmysl již přes 70 let. Jednou z nejdůležitějších školních akcí, kterou pravidelně navštěvují lidé z celého regionu, je Ústecký Autosalon, jehož se každoročně účastní až pět tisíc návštěvníků.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x