Chirurgická ambulance v Praze 3 řeší akutní zlomeniny, bolesti břicha či popáleniny i operační výkony

14. prosinec 2021  Advertorial   Zdraví  2606 zobrazení  649 slov

I v rámci omezování plánované operativy v současnosti chirurgická ambulance Nemocnice sv. Kříže Žižkov pokračuje v ambulantní zdravotní péči, a to i v operacích. Ty vede zkušený tým chirurgů MUDr. Ondřej Krajník a MUDr. Zdeněk Horák.

MUDr. Zdeněk Horák a MUDr. Ondřej Krajník. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovMUDr. Zdeněk Horák a MUDr. Ondřej Krajník. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Je tomu rok, co v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 vznikla nová chirurgická ambulance v nově vytvořeném a rekonstruovaném Ambulantním centru Nemocnice Žižkov.

Reklama

Od pondělí do pátku od 7 do 14 hodin je v provozu ambulance chirurgie, pátek je vyhrazen i pro plánované operace.

Chirurgická ambulance se specializuje na dva typy výkonů: akutní a plánované, operace jsou pouze plánované. O pacienty se v průběhu celé léčby starají dva zkušení chirurgové: MUDr. Ondřej Krajník a MUDr. Zdeněk Horák.

Jak to tedy funguje?

Pokud budete mít akutní zranění typu popáleniny, zlomeniny, bolesti břicha apod., můžete se dopravit bez objednání přímo do ordinace. Druhou možností je objednání na konkrétní den a čas: na telefonu 221 012 240, nebo emailu: chirurgie@nskz.cz.

Do první skupiny akutních případů patří například kompletní traumatologická péče - vyšetření a ošetření ran, podvrtnutých kloubů, zlomenin. V budově nemocnice je RTG pracoviště i sádrovna. Dále ošetření zánětlivých onemocnění kůže a podkoží (abscesy, flegmony), popálenin.

Mezi další výkony patří vyšetření pro náhlé příhody břišní, vyšetření a léčba bolestí břicha (laboratoř, RTG, SONO) + doporučení eventuální hospitalizace. Ošetření a léčba chronických ran (vlhké hojení).

Chirurgická ambulance se specializuje i na vyšetření a léčbu onemocnění cév - onemocnění žil, onemocnění tepen (duplexní ultrazvuk přímo v ambulanci), sklerotizace křečových žil. Punkce a obstřiky kloubů, šlachových úponů a tíhových váčků. Ošetření a léčba zánětlivých a hnisavých onemocnění kůže a podkoží. Ošetření a léčba zarůstajících nehtů.

Pokud si výkony budou vyžadovat operační řešení, lékař výkon s pacientem naplánuje.

Obvykle se to týká těchto výkonů: Operační zákroky v místní anestezii - rizikové pigmentové névy, kožní nádory, bradavice, podkožní nádory, atheromy, syndrom karpálního tunelu, drobné zákroky estetické chirurgie.

Vyšetření a léčba onemocnění konečníku (haemorhoidy, praskliny, píštěle, nádory), zajištění vyšetření a následné péče specialistou - proktologem.

Indikace k operačnímu řešení a zajištění plánovaných operací (kýly, onemocnění žlučníku, slepého střeva, tumory měkkých tkání, zánětlivá nemocnění) v lůžkovém zařízení - individuální péče v průběhu celého před i pooperačního období.

A ještě výčet operačních výkonů. Chirurgové provádí operace v celkové anestezii v akutní nemocnici nebo v jednodenní poliklinice.

Týká se to: Klasické operace varixů (crossectomia, stripping, exstirpace varixů).

Klasické traumatologické operace (operace zlomenin, poranění vazů a šlach), operace Achillovy šlachy), tenisový loket, oštěpařský loket, lupavý prst, karpální tunel, Morbus de Quervain, extrakce kovů, operace Morbus Dupuytren, Z-plastiky.

Miniinvazivní traumatologické operace (artroskopie kolen včetně plastik poraněného předního zkříženého vazu).

Miniinvazivní chirurgické operace (laparoskopické operace tříselných kýl, žlučníků, operace appendix vermiformis). A klasické chirurgické operace (operace všech druhů kýl, onkochirurgie).


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.76 hvězdiček / Hodnoceno: 25x