Péče o pacienty po operacích v Mladé Boleslavi bude opět kvalitnější

1. červen 2022  Redakce   Zdraví  863 zobrazení  454 slov

Péče o pacienty po operacích bude v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi opět kvalitnější. Nemocnice začala s budováním takzvané dospávací jednotky, která přímo navazuje na centrální operační sály. Uvedl to v tiskové zprávě web Středočeského kraje.

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOWKlaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi. Foto MEDIASHOW

Dojde tak k minimalizaci vzniku pooperačních komplikací. Například při krvácení bude možné ihned revidovat operační ránu a tím eliminovat riziko zvýšených krevních ztrát. Stavební práce budou dokončeny v červenci a prvním pacientům začne jednotka sloužit na konci prázdnin.Na probíhající stavbu se přijel osobně podívat i krajský náměstek pro zdravotnictví Pavel Pavlík.

Reklama

„Jsem rád, že se nemocnice do tohoto projektu pustila. Dospávací pokoje opět zvyšují komfort pro pacienty, ale především odlehčí kapacitám intenzivních lůžek,“ řekl Pavlík během prohlídky stavby.

„Daří se nám opět zkvalitnit péči o naše pacienty – tímto projektem dojde k modernizaci a zvýšení připravenosti na mimořádné události, jakými byla právě epidemie covid-19. Zejména na odděleních JIP, ARO, operačních sálech a také v návaznosti na urgentní příjem nemocnice,“ uvedl předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice Ladislav Řípa.

Dospávací jednotka bude vybavena novou moderní zdravotnickou technikou, která ihned upozorní na případné pooperační komplikace. Zdravotnický personál bude neustále v bezprostředním kontaktu s operovanými pacienty.

Významným způsobem se tak eliminuje riziko zhoršení stavu pacienta, ať už jde o ohrožení života, zdravotní komplikace s trvalými následky nebo případné prodloužení doby hospitalizace.

Zajímavostí je, že dospávací jednotka vzniká ve zcela novém prostoru v patře, který vznikl jako tunel spojující dvě budovy. Výhodou je, že se jedná o zcela samostatnou jednotku, kterou lze v případě potřeby izolovat od ostatního provozu nemocnice, čímž může vzniknout například samostatná infekční jednotka intenzivní péče s deseti lůžky.

Takovou izolační jednotku v současné době Klaudiánova nemocnice nemá. V uplynulých letech se během covidové pandemie ukázala nutnost těchto intenzivních lůžek.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu výzvy č. 98. - Rozvoj, modernizace a posílení odolnosti páteřní sítě poskytovatelů zdravotní péče s ohledem na potenciální hrozby.

Celkové náklady projektu včetně vybavení jsou 55 milionů korun (z toho stavební práce představují 42,7 milionů korun). Klaudiánova nemocnice na tuto investici získá dotaci ve výši 55 467 914 korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x