Prevence je důležitá. Objednejte se v Ambulantním centru Nemocnice Žižkov

31. květen 2022  Advertorial   Zdraví  1363 zobrazení  420 slov

Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov zahájilo akci pro pacienty, která je výzvou k preventivním prohlídkám. 

Gastroenterologická ambulance. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovGastroenterologická ambulance. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

„Prevence je pro nás klíčová. VZP proto připravuje kampaň na podporu včasného záchytu rakoviny. Pokud je nemoc odhalena v raném stadiu, šance pacienta na úplné uzdravení dosahují dnes už téměř sta procent. V průběhu času se ale tato příznivá prognóza rychle snižuje,“ říká Ivan Duškov, náměstek ředitele VZP pro služby klientům.

Reklama

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zahájila informační kampaň pro pacienty, ve které je motivuje navštívit specializovaná pracoviště k preventivním prohlídkám. Ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami Ambulantní centrum Nemocnice Žižkov nabízí pacientům kvalifikované lékaře i moderní diagnostické vybavení. A zejména volnou kapacitu k objednání nových pacientů.

Ambulantní centrum v roce 2021 se rozšířilo na 5 hlavních specializovaných ambulancí, nově má vzniknout i ordinace praktického lékaře. Zároveň proběhla investice do nového RTG vybavení a rozšíření kapacity SONO pracoviště. Na SONO přitom je dlouhodobě nedostatek termínů a Nemocnice sv. Kříže Žižkov částečně může vypomoci. SONO pracoviště je nově schopno vyšetřit zhruba 120 pacientů za měsíc více.

V uplynulých dvou letech, kdy probíhala pandemie covid-19, poklesl počet preventivních prohlídek. Tento dluh je nutné napravit. Díky novému zdravotnickému zařízení v Praze 3 lze více těchto prohlídek pro pacienty zajistit.

Pacienti nejen z Prahy 3 mohou využít specializované ambulance:

- plicní ambulance

- kardiologická ambulance

- gastroenterologická ambulance

- interní ambulance

Zároveň mohou pacienti využít diagnostické pracoviště typu RTG a SONO (zobrazovací metody). 
Do ambulancí není nutné doporučení praktického lékaře. Stačí se objednat na jednom z kontaktů.

Na pracoviště zobrazovacích metod (RTG, SONO) je nutné doporučení specialisty. V případě SONO je možné i doporučení praktického lékaře. Pacienti si mohou u svého praktického lékaře zažádat o preventivní prohlídku na SONO pracovišti.

Více na www.nemocnicezizkov.cz.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x