Varovné signály či obtíže? Objednejte se k lékaři ještě dnes

30. duben 2022  Advertorial   Zdraví  1240 zobrazení  509 slov

Bolesti břicha, nadýmání, špatné trávení, zadýchávání, krev ve stolici, bušení srdce. Pokud pociťujete tato či jiná omezení zdravotního stavu, je čas se objednat na vyšetření k lékaři.

Ordinace, ilustrační foto. Foto: Nemocnice sv. Kříže ŽižkovOrdinace, ilustrační foto. Foto: Nemocnice sv. Kříže Žižkov

Především není důvod k oddalování vyšetření u specialisty. Do ambulance je možné se objednat i bez doporučení praktickým lékařem. Ambulantní centrum Nemocnice sv. Kříže Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 (MHD autobus č. 101, U Prdlavky) stále přijímá nové pacienty.

Reklama

Jarní období je ideální pro detox a své tělo si nechat vyšetřit. Lékař může indikovat příčiny a navrhnout léčebný plán. V první polovině roku je vhodné zjistit příčiny potíží či a naordinovat si léčbu. S ní pomohou ambulantní specialisté Nemocnice sv. Kříže Žižkov.

Ambulance pro choroby plicní, kardiologie, gastroenterologie – to jsou tři specializované ambulance, které přijímají pacienty. A to na telefonu: 221 012 211. Podrobnosti jsou i na webu www.nemocnicezizkov.cz.

Plicní ambulance

Pneumologická ambulance Nemocnice sv. Kříže Žižkov poskytuje pneumologickou péči diagnostickou a dispenzární. Kromě dohledu nad tuberkulózou poskytuje služby v plném rozsahu u všech plicních onemocnění. Převahu pacientů tvoří pacienti s diagnózou Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). U nich se provádí fyzikální a rentgenové vyšetření. Z funkčního vyšetření základní spirometrii.

Kuřáci ve věku 55 až 75 let by měli mít odborné vyšetření plic. Incidence rakoviny plic se v Česku zvyšuje a platí to především u žen. Nemoc má na svědomí ročně přes pět tisíc životů. Zatímco člověk, který přijde k lékaři s rakovinou plic v prvním stadiu, má šedesátiprocentní šanci, že přežije, u čtvrtého stadia, tedy když už nádor metastazuje do ostatních orgánů, se přežití rovná nule. Na nádor v prvním stadiu se ale většinou přijde náhodou.

Gastroenterologie

Na endoskopickém pracovišti Nemocnice sv. Kříže Žižkov se provádí standardní endoskopická vyšetření. Patří sem gastroskopie standardním i transnasálním přístupem. Dále koloskopie, sigmoideoskopie, flexibilní rektoskopie ve všech indikacích včetně screeningu.

Vyšetřením lze objevit vředy, důvody trávicích potíží, proč se vyskytuje krev ve stolici či onemocnění typu rakovina žaludku.

V rámci ambulantní části je standardní klinické vyšetření v rozsahu celého oboru gastroenterologie a hepatologie (gastroenterologická ambulance a jaterní poradna).

Kardiologie

Kardiologická ambulance Nemocnice sv. Kříže Žižkov je určena ke sledování pacientů s ischemickou chorobou srdeční, zvláště po prodělaném infarktu myokardu, pro pacienty s hypertenzí, poruchou srdečního rytmu, chlopenními vadami a dalšími srdečními onemocněními.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil