Fitness. Jak do posilovny se připravit bez obav

9. listopad 2021  Redakce   Žena   1075 zobrazení  603 slov

Jít poprvé do fitness centra může být velmi stresující zážitek. Před první návštěvou ve fitku může být žena hodně nervózní. Obvykle řeší, jestli bude vědět co má dělat nebo jestli nebude vypadat hloupě. Obavy jsou zbytečné a vůbec o nic nejde, vždyť každý z návštěvníků tam byl jednou poprvé.

Fitness, ilustrační foto. Foto: PixabayFitness, ilustrační foto. Foto: Pixabay

Ze všeho nejdřív je třeba vybrat fitness centrum kam půjdeme. Na malém městě většinou není moc na výběr, ale ve velkých městech bývá možností spousta. Někdo raději zvolí menší fitko, někdo má raději větší centra, kde bývá větší anonymita návštěvníků.

Reklama

Pro opravdu stydlivé ženy, které nesnesou, aby se na ně při cvičení dívali cizí muži, jsou ideální ryze ženská fitness centra.

Z webových stránek zjistíme, co nabízí, jakou mají otvírací dobu a kolik stojí vstupné. Projdeme si také fotogalerii, abysme měli alespoň trochu představu o tom, jak to tam vypadá. Naplánujeme si čas první návštěvy a telefonicky si domluvíme trenéra.

Napoprvé s trenérem. Trenéra by měl využít každý, kdo ve fitku ještě nikdy nebyl a vůbec netuší jak se na posilovacích strojích cvičí. Trenér nás seznámí se stroji, které ve fitku mají, a ukáže nám, jak správně cvičit a s jakou zátěží.

Co vzít se sebou? Do fitka potřebujeme pohodlné sportovní oblečení a pevnou sportovní obuv. Dál si zabalíme sprchový gel, šampon, antiperspirant, hřeben a dva nebo raději tři ručníky - jeden do sprchy, druhý se používá při cvičení pod sebe a třetí se bude hodit na utírání potu z čela. A nezapomeneme také na dostatek vody na pití.

Průběh návštěvy ve fitku. A jak to ve fitku probíhá?

Nejprve se nahlásíme na recepci, tam nám vysvětlí kde mají šatny, sprchy, skříňky na uložení věcí, atd. Zaplatíme vstupné a dají nám klíček od skříňky. V šatně se převlékneme, vezmeme si pití a mikinu a ostatní věci zamkneme do skříňky.

Vypneme mobil nebo alespoň zvonění a s chutí na to. Počkáme než se nás ujme domluvený trenér a necháme na něm, aby nám ukázal co a jak dál. První návštěva je spíše seznamovací a proto se rozhodně nepřepínáme a nepřetěžujeme, jinak se do fitka už nikdy víc nevrátíte.

Cvičení ve fitku má svá pravidla. Každá hodina začíná zahřátím, třeba jízdou na rotopedu, a potom následuje cvičení. Na stroje a lavice si pod sebe z hygienických důvodů dáváme ručník, abysme po sobě nenechávali loužičky potu. Všechny stroje a nářadí, které používáme, vždy vrátíme do původního stavu, činky uklidíme na své místo a vůbec po sobě nenecháváme nepořádek.

Nakonec nikdy nesmí chybět pořádné protažení. A pak už jen pro věci do skříňky, pod sprchu, převléct se, vrátit klíček a hurá domů s dobrým pocitem, že jsem pro sebe něco udělala a příště už se není čeho bát.

Článek byl poprvé publikován na partnerském webu Evien.cz. Autor: Monika Svobodová


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x