Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Basketbalisté Nymburka splnili cíl a po roční pauze vyhráli titul
Adam Konvalinka

ROZHOVOR Basketbalisté Nymburka po roční přestávce ovládli českou nejvyšší soutěž mužů. Ve finálové sérii zdolali celek BK Ústí nad Labem.

Po loňském bronzu, který byl vzhledem k předchozí unikátní mistrovské sérii považován za neúspěch, se trenérského vedení týmu nově ujali italský kouč Francesco Tabellini po příchodu z USK Praha a v role asistenta Adam Konvalinka po angažmá v Kolíně.

Adam Konvalinka shrnul sezonu Nymburka v rozhovoru pro MEDIASHOW.cz. A to hned po vítězném finále přímo na palubovce nymburské sportovní haly.

Jak hodnotíte ligový triumf vašeho klubu?

Splnili jsme cíl, se kterým jsme do Nymburka příšli. Pro nás je to super úspěch. Do realizačního týmu pod hlavním trenérem Franceskem Tabellinim patří i Ladislav Sokolovský, který je sportovním ředitelem klubu a pomáhá nám některými věcmi i v tréninku. Pokud jde o finále, musím uznat, že celek BK Ústí nad Labem byl velmi houževnatým soupeřem a zaslouží respekt za druhé místo v silné konkurenci.

Co stojí za vítěznou šňůrou Nymburka v play off?

Obrovskou výhodou našeho týmu je základ v podobě skvělého českého jádra dobrých hráčů, kteří si věří, že mohou něčeho dosáhnout. Jmenovitě bych zmínil samozřejmě reprezentanty Jaromíra Bohačíka, Martina Kříže, Ondřeje Sehnala, ale i mladší hráče, kteří se zvedají. Doplnili jsme kádr zahraničními hráči a v tu chvíli se ukazuje, že práce má smysl. Myslím, že i zahraniční posily přijmou případnou kritiku čehokoliv, co se třeba týká tréninku apod. Zvládnou tlaky a jsou schopni takříkajíc sklopit uši a jít do toho.

Jak se vám zamlouvala soutěž z celkového pohledu?

Prošli jsme si dlouhou sezonou a nemyslím si, že to bylo jednostranné tažení Nymburka. Bylo těžké skloubit ligu a účast v evropských pohárech. Potřebovali jsme konzistenci mezi oběma rozdílnými soutěžemi a ne vždy to vyšlo. Konec sezony se nám ale povedl. Pokud jde o evropský pohár, tak jsme úspěšně reprezentovali město Nymburk i celý český basketbal.

Před příchodem do Nymburka jste měl za sebou už tříleté působení na postech asistenta nebo hlavního trenéra v Pardubicích a poté hlavního kouče v Kolíně. Jak se vám pracuje v Nymburce?

Moc si cením titulu, díky němuž jsem získal další zkušenosti. Chtěl jsem být v dobrém týmu, ale ne se jen ukazovat v popředí. A jsem rád, že jsem součástí nymburského klubu. Ale není čas na uspokojení. Běží mi smlouva a máme další plány, pokud jde o pohárovou Evropu. A v lize chceme obhájit titul.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama