Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Byl masérem ve Spartě, teď Leoš Stehlík pomáhá Viktorii Žižkov
Leoš Stehlík

Zajímavé fotbalové jaro probíhá ve Fortuna národní lize, která je druhou nejvyšší soutěží. Hodně rušno je v této sezoně i ve Viktorii Žižkov.

Tradiční klub z Prahy se odpoutal ze sestupových příček, ale stále bojuje o záchranu.

U A-mužstva Žižkova došlo v poslední době k řadě novinek. A to konkrétně ve vedení sportovního úseku i na trenérských postech. Na své pozici ovšem zůstává masér Leoš Stehlík, který je pevnou součástí širšího realizačního týmu.

Můžete shrnout změny ve Viktorce Žižkov za dobu, co jste u týmu?

Během posledních dvou let jsem zažil u áčka více lidí. Třeba šéftrenéra Václava Kotala, který odešel do Hradce Králové. Žižkovský tým pod jeho dohledem vedli jako trenéři Milan Šmarda a po jeho odvolání Michal Horňák. I ten byl nyní v zimě odvolán a přišel Marek Nikl, co byl naposledy v prvoligových Českých Budějovicích. A asistentem je taky nově Pavel Medynský. A od ledna je novým sportovním ředitelem Pavel Hoftych, co stejnou funkci zastával ještě na podzim v Mladé Boleslavi. A předtím trénoval Liberec a taky Mladou Boleslav.

Jak se vám s nimi spolupracuje?

Chceme společně zachránit pro klub druhou ligu a jak se říká: jedeme dál. Myslím, že s vedením a trenéry si i lidsky sedíme. Po této stránce jsem spokojený. Bydlím na Žižkově, což je pro mě unikátní, že jsem přímo v domovském klubu.

Co hráči a fanoušci?

Někteří kluci mají i prvoligové zkušenosti. Táhnou za jeden provaz. Jak jsem naznačil, věřím, že to bude dobré. Rádi bychom se samozřejmě posunuli v tabulce výš. Musím pochválit bezvadné fanoušky, kteří jsou nejlepší. Jezdí za námi na každé venkovní zápasy. To ve druhé lize asi nikdo nemá.

Kde jste působil v minulosti?

U béčka fotbalové pražské Sparty. Občas jsem spolupracoval i se známým masérem Edou Poustkou, když byl taky ve Spartě. Pamatuji si, že trenéry áčka v té době byli Zdeněk Ščasný nebo Ivan Hašek, nynější reprezentační kouč. Béčko trenérsky vedl Daniel Drahokoupil, dlouholetý hráč Sparty. Někdy si chodili zahrát za béčko i Tomáš Hübschman a Tomáš Jun, kteří už v sedmnácti osmnácti letech debutovali v první lize. Jun už tehdy naznačoval, že je kanonýrem. A Hübschman je i teď na jaře ve dvaačtyřiceti letech lídrem prvoligového Jablonce, klobouk dolů.

Poznal jste takříkajíc zblízka i jiná sportovní odvětví?

Dělal jsem maséra u basketbalistů pražské Sparty, kde se sešla výborná parta. Člověk se podíval i po světě. Hrál za nás i Jirka Welsch, co se přes českou ligu prosadil až do zámořské NBA. Bylo to v letech 1998-2000 za trenéra Michala Ježdíka, který pak vedl i národní tým.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama