Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
David Horejš se vrací do ligy. Povede fotbalisty Hradce Králové
David Horejš

Fotbalový trenér David Horejš se vrací na prvoligovou scénu. Stal se novým hlavním koučem FC Hradec Králové. Vystřídal Václava Kotala.

Půl roku chyběl David Horejš na nejsledovanější domácí klubové scéně, tedy ve fotbalové Fortuna lize. Na konci února 2024 se ale znovu připomněl fotbalovým odborníkům i fanouškům.

David Horejš naposledy působil v FK Jablonec, kam přišel z Dynama České Budějovice. V létě 2022 střídal na jablonecké lavičce hlavního trenéra Petra Radu, který krátce předtím skončil a jaro dokončovali místo něj jeho tehdejší asistenti.

V Jablonci skončil po porážce v posledním kole

Jabloneckému celku měl Horejšův příchod přinést potřebný impuls. Ale mužstvu se příliš nedařilo a v sezoně účinkovalo stejně jako rok předtím jen ve skupině o udržení. Po porážce s Teplicemi v posledním kole nadstavby se Horejš od majitele klubu dozvěděl, že v Jablonci právě skončil.

Byť se o Horejšově návratu do první ligy spekulovalo i v souvislosti s několika týmy, nakonec to je FC Hradec Králové. Ambiciózní kouč střídá Václava Kotala, který 28. února sám rezignoval ze zdravotních důvodů.

Hradec Králové na jaře třikrát remizoval

David Horejš přichází v situaci, kdy hradecký tým na jaře „jen“ třikrát remizoval. A figuruje na dvanáctém místě tabulky, které by po skončení základní části znamenalo účast v nadstavbové skupině o udržení.

Jen připomeňme, že trenérská změna v Hradci Králové přichází pouze den poté, co vedení Sigmy Olomouc odvolalo trenéra Václava Jílka.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama