Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Druhá hokejová liga už zná složení dvojic pro play-off
Zimní stadion v Příbrami.

Druhá hokejová liga dospěla do play-off. Favoritem ve skupině Západ je celek Chomutova, který vyhrál základní i nadstavbovou část soutěže.

V dlouhodobé fázi soutěže se prosadily kluby, od nichž se očekávalo, že budou mít ambice na prvenství v soutěži. Ale do play-off vstupují s cílem prosadit se do další etapy druhé ligy nejspíš všechny týmy.

Chomutov hraje s Kobrou Praha

„Před sezonou jsme netajili, že se chceme poprat o postup do první ligy. Celkově vzato můžeme být s dosavadním průběhem soutěže spokojeni. Když jsme se dostali do čela tabulky, tak nebylo snadné svoji pozici potvrzovat. Nakonec je z toho nejvýhodnější pozice pro play-off,“ konstatoval pro MEDIASHOW.cz Petr Martínek, asistent trenéra Chomutova.

Aktuálně nejlepší tým se v play-off měří s celkem HC Kobra Praha. Možná, že účast tohoto klubu v elitní osmičce skupiny je překvapením. Kobra Praha, která má domácí prostředí na zimním stadionu v Praze – Braníku, totiž skončila v tabulce desátá. V předkole play-off ale zdolala původně sedmý HC Most.

Série Chomutov – Kobra Praha je pikantní pro asistenta trenéra pražského celku Jiřího Doležala. Bývalý reprezentant totiž v minulosti přivedl jako hlavní trenér tehdejší chomutovský celek z první ligy do extraligy a vedl Chomutov i v nejvyšší soutěži.

HC Tábor nově vede trenér Jakub Grof

Z druhého místa účinkuje v play-off tým HC Tábor pod vedením trenéra Jakuba Grofa, který přišel do jihočeského klubu až v průběhu sezony. Tábor se poměřuje v play-off s mužstvem Benátek nad Jizerou. Středočeši vyřadili v předkole Slovan Ústí nad Labem.

Kvalitní výkony dosud předvádějí i hokejisté HC Příbram s trenérem Radkem Bělohlavem a asistentem Markem Čurillou, který v soutěži nejvíc favorizuje Chomutov.

„Zpravidla se týmy opírají o jednu nebo dvě útočné formace, ale Chomutov má vyrovnané všechny čtyři lajny,“ uvedl Marek Čurilla pro MEDIASHOW.cz.

Příbram (na snímku tamní zimní stadion) bojuje v sérii s HC Vrchlabí.

Další dvojici tvoří HC Letňany a HC Děčín. Hodně napilno bude mít trenér pražského klubu z Letňan Jaroslav Nedvěd, který je současně i asistentem trenéra české reprezentační „osmnáctky“, připravující se na dubnové mistrovství světa této kategorie.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama