Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalisté Hradce Králové stále cítí šanci na postup do Evropy
Z fotbalového utkání.

Fotbalisté FC Hradec Králové bojují o Evropu. Po vítězství 1:0 v Teplicích se pokusí doma postoupit do zápasu s pátým týmem konečné tabulky.

Královéhradecký celek se podruhé v krátké době představil na teplickém stadionu a v obou případech odjížděl s výhrou 1:0 a třemi body. Předtím to bylo ještě v základní části první ligy, nyní v možná ještě důležitější fázi sezony – v prvním finále tzv. Prostřední skupiny.

Ilustrační snímek je ze zápasu Teplice-Hradec Králové (0:1), hraného 19. května 2024.

Od Teplic nedostali zatím ani gól

Hradecký trenér David Horejš znovu vyzrál na Teplice, které vede někdejší hradecký kouč Zdenko Frťala. Horejš si cenil faktu, že jeho svěřenci v tomto ligovém ročníku neinkasovali od teplického soupeře ani gól. Při podzimním vítězství Hradce nad Teplicemi rovněž 1:0 Horejš u východočeského týmu ještě nebyl, ale souhrná statistika ho samozřejmě těší.

„Víme, že teplický tým má kvalitní útočníky, silné v zakončení. Zodpovědnou hrou jsme jim ale nedovolili, aby se prosadili. Z toho vycházela organizace naší hry,“ liboval si David Horejš na pozápasové tiskové konferenci v Teplicích.

Úspěch z Teplic má pro Hradec velkou hodnotu. Tým se totiž dokázal nejen ubránit početní převaze domácích po vyloučení Štěpána Harazima, ale poté ještě vstřelit vítězný gól.

„Samozřejmě každá červená karta a změna poměru hráčů na ploše v neprospěch vašeho týmu je zásahem do předpokladů a záměrů. I v deseti jsme ale nepolevili v koncentraci. Brali bychom jako dobrý výsledek i bezbrankovou remízu. To, že jsme zaznamenali rozhodující branku, je velkým bonusem,“ dával David Horejš najevo spokojenost.

Kouče potěšilo, že úspěšným střelcem byl Matěj Koubek.

„Pracuje dobře na tréninku a ten gól je pro ně odměnou za to, co odvádí pro mužstvo, když dostane šanci na hřišti. Jsem rád, že mu to vyšlo,“ líčil trenér.

Odveta se hraje v sobotu 25. května

Odveta se hraje v sobotu 25. května v Hradci Králové.

„Byť se může zdát, že výchozí pozice je pro nás příznivější, určitě není hotovo. Naším přáním je, abychom vyprodali nový Malšovický stadion. V Hradci Králové stoupá zájem o fotbal a věřím, že nás lidi podpoří. Bude to naše poslední utkání v sezoně v domácím prostředí, což zvyšuje jeho atraktivitu,“ dodal David Horejš.

Pokud by do vrcholu ligy v podobě přímého souboje o kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu postoupil Hradec Králové nebo Teplice, hrály by tyto týmy podle rozpisu soutěže pouze jeden zápas na půdě soupeře. Kdo skončí na páté příčce, určí až závěrečné kolo nadstavbové skupiny o titul. Mohou to být Mladá Boleslav, Baník Ostrava nebo FC Slovácko.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama