Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalisté Slovanu Liberec po zápase na Slavii hrají v Plzni
Fotbalový stadion v Liberci

Fotbalisté Slovanu Liberec procházejí v první lize náročným obdobím. Během dvou kol po sobě se měří s elitními českými týmy.

Po zápase na půdě pražské Slavie nastoupí Slovan Liberec v sobotu 30. března na stadionu Viktorie Plzeň. Liberečtí tak absolvují konfrontaci s účastníkem osmifinále Evropské ligy (Slavia) a s celkem, jehož čeká atraktivní čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

Asistent Jakub Harant: Velká motivace před plnými tribunami

„Už předtím jsme hráli v úvodu jara na Spartě, takže završujeme trojboj s ligovými favority. Je to pro naše hráče velká motivace ukázat se před plnými tribunami a uspět. Proti Spartě jsme hráli dobře, ale výsledkově to úplně neklaplo,“ řekl asistent libereckého trenéra Jakub Harant pro MEDIASHOW.cz.

„Víme, že takové duely jsou zajímavé i pro fanoušky. A pro nás je svátkem představit se na vyprodaných stadionech na Spartě, Slavii a asi i v Plzni. V Liberci momentálně diváci na ligu moc nechodí, což je škoda. Takže máme takovou možnost alespoň na hřištích soupeřů,“ uvažoval Jakub Harant.

Sbírá zkušenosti od trenéra Luboše Kozla

I pro mladého libereckého asistenta jsou ligové zápasy podnětem k získávání trenérských zkušeností po boku hlavního kouče Luboše Kozla.

„Některé zápasy se mi líbí víc, některé méně. Především upřednostňuji utkání, v nichž je hodně fotbalu. A všímám si hlavně fotbalových věcí, které chceme praktikovat v Liberci,“ nastínil Jakub Harant.

Zároveň ale přiznal, že by našel na lize i negativa.

„Některé zápasy byly spíš jen bojovné. Jarní část začala už v úvodu února na nekvalitních terénech. Tím nemám na mysli jen Liberec, kde nejsou v zimě dobré klimatické podmínky pro fotbal, ale podobné problémy byly i na jiných místech,“ upřesnil Jakub Harant svoje poznatky.

A asistent sdělil i to, co libereckému Slovanu ukázal dosavadní průběh ligové soutěže.

„Je to složité. V zimě se nám moc nepodařilo tým nějakým způsobem posílit. A v tom vidím trošku problém. Ale na druhou stranu kluci pracují, určitě se díváme i na příčky před námi v tabulce. Vnímáme bodovou ztrátu na šesté místo, ale není to nehratelné,“ uvažoval.

Pět hráčů v reprezentačních výběrech

Liberecký celek měl pět hráčů na akcích reprezentačních výběrů.

„Všem klukům jejich působení v národních týmech přejeme. Lubomír Tupta je v áčku slovenské reprezentace. Filip Prebsl a Denis Višinský jsou v české jedenadvacítce, která hraje se Severním Irskem a Islandem. Filip Horský patří do dvacítky při utkáních s Portugalskem a Anglií. A Ivan Varfolomejev startuje za národní tým Ukrajiny do 21 let. Je to pro ně možnost sbírat další zkušenosti na mezinárodní scéně,“ poznamenal Jakub Harant.

Christian Frýdek by mohl stihnout závěr sezony

Asistent také upřesnil aktuální stav liberecké marodky.

„Mysleli jsme si, že někteří uzdravující se hráči pojedou už s béčkem na zápas do Ústí nad Labem. Realita je ale taková, že Dominik Plechatý, Daniel Tetour a Lukáš Letenay jsou už blízko k návratu. A Christian Frýdek? Když to půjde dobře, tak by třeba mohl stihnout konec sezony,“ informoval Jakub Harant.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama