Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalová Sparta Praha obhájila ligový titul, Slavia zůstala druhá
Stadion AC Sparta Praha

Fotbalisté pražské Sparty obhájili mistrovský titul v české nejvyšší soutěži. A to už kolo před koncem vrcholícího ročníku Fortuna ligy.

Tým Sparty šel do zápasu předposledního dějství v nadstavbové skupině s náskokem čtyř bodů před pražskou Slavií. Bylo jasné, že pokud lídr tabulky vyhraje na půdě Mladé Boleslavi, stane se znovu mistrem.

Jan Kuchta dal v Mladé Boleslavi čtyři góly

Roli favorita hráči Sparty zvládli s bravurou a jistotou. Když útočník Jan Kuchta zaznamenal během krátké doby v prvním poločase hattrick, sparťanští příznivci v mladoboleslavském hledišti už začali zpívat oslavné chorály. Jejich euforie a nadšení ještě stouplo poté, co Jan Kuchta na začátku druhé půle svým čtvrtým gólem v zápase navýšil vedení na 4:0. V součtu s první půlí mu na impozantní střelecký kousek stačilo pouhých 31 minut (mezi 20. a 51. minutou).

Petr Vrabec: Titul jsem přál Spartě, která to dokázala
Petr Vrabec: Titul jsem přál Spartě, která to dokázala

V pohodě hrající mistr pak přidal ještě jednu branku a po závěrečném hvizdu rozhodčího po vítězství 5:0 mohly vypuknout už i titulem potvrzené bezprostřední oslavy.

Trenér Brian Priske ocenil celý tým

Spartu dovedl k obhajobě dánský trenér Brian Priske, který v pozápasových ohlasech pro televizní stanici O2 TV i pro další média ocenil práci mužstva za celou sezonu. Náročné jaro ale pro Spartu ještě nekončí.

Už ve středu 22. května nastoupí v Plzni ve finále MOL Cupu, tedy české pohárové soutěže, proti domácí Viktorii. A zisk dvou trofejí v jedné sezoně je velkou motivací. Ligu pak Sparta dokončí utkáním s Viktorií Plzní v Praze na Letné, kde mistr převezme pohár pro vítěze Fortuna ligy.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama