Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Hokejisté Prostějova neuspěli v prvoligovém play-off
Martin Janeček

Prostějov neuspěl ve čtvrtfinále play-off první hokejové ligy. Prohrál v sérii se Zlínem 0:3 a nesplnil předsezonní ambice s bojem o finále.

Přitom v průběhu sezony netajilo vedení klubu ambiciózní cíle s touhou zapojit se do případného finiše v boji o finále. Maximem tedy zůstane třetí místo po základní části, které ale ztratilo vysokou hodnotu po vyřazení ve čtvrtfinále.

Trenér Martin Janeček prožil epizodku i v pražské Spartě

Trenérem Prostějova je Martin Janeček (na snímku). U něj je zajímavé, že se během dosavadní trenérské kariéry krátce objevil i na střídačce pražské Sparty v extralize. Jinak působí dlouhodobě ve druhé nejvyšší soutěži.

Martin Janeček pro MEDIASHOW.cz přiblížil, jak to bylo s jeho působením v trenérském týmu Sparty.

„Beru to jako epizodku poté, co jsem skončil v Havířově. Oslovil mě tehdejší sportovní manažer Michal Broš s nabídkou, abych doplnil trenérský štáb Sparty. Dostal jsem možnost pracovat jako asistent po boku zkušených trenérů Františka Výborného, Radima Rulíka i Jaroslava Nedvěda. František Výborný je uznávanou osobností a Radim Rulík už měl za sebou mistrovský titul s Litvínovem z roku 2015,“ upřesnil Martin Janeček.

Cení si i záchrany se Šumperkem v první lize

Zkušený kouč také prozradil, co považuje za svůj dosavadní největší trenérský úspěch.

„Mnozí lidé z hokeje mi asi nevěří, ale nesmírně si cením záchrany se Šumperkem v první lize. Bylo to v době, kdy sestupovalo neuvěřitelných pět týmů včetně Ústí nad Labem a dalších tradičních celků. Záchranu jsme zvládli i v těžkých podmínkách, jaké jsme měli. Všichni v klubu ale odvedli skvělou práci. Toho si budu vážit až do konce trenérské kariéry,“ líčil Martin Janeček.

V průběhu nynější sezony přešel v rámci první ligy z Frýdku-Místku do Prostějova.

„Musel jsem takříkajíc přehodit výhybku. Je to změna. Ve Frýdku-Místku jsem měl v úvodu soutěže borce Výtiska, Marosze, Svačinu, Martynka, ale především mladé kluky. Ti zkušení táhli mentální stránku a stále věřím, že by mohli dovést mladíky do většího hokeje v rámci třinecké organizace,“ přemítal kouč.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama