Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jaroslav Nedvěd: Bratrovi s nominací na šampionát radit nebudu
Jaroslav Nedvěd.

Jaroslav Nedvěd působí v realizačním týmu české reprezentace do 18 let, navíc je hlavním trenérem HC Letňany ve třetí nejvyšší soutěži.

V obou rolích Jaroslav Nedvěd uplatňuje nejen svoje hráčské zkušenosti, ale i poznatky z předchozí trenérské činnosti. Byl totiž asistentem několika trenérů v hokejové Spartě Praha v extralize.

Jeho bratr Petr Nedvěd je generálním manažerem české reprezentace, kterou čeká mistrovství světa 2024 v Praze a Ostravě. Oba tak ve stejném období pracují ve sportovním úseku českého hokeje.

„Máme něco odehráno, brácha i já. Těší nás zájem o náš pohled na věc, pokud jde o reprezentační týmy. Vím, že Petr bude ze své funkce manažera výrazně ovlivňovat sestavování nominace, ale radit mu určitě nebudu,“ uvedl Jaroslav Nedvěd pro MEDIASHOW.cz.

„Petr má kolem sebe kvalitní trenérský štáb, trenéra Radima Rulíka, asistenty i další odborníky. Je tam dost chytrých hlav, aby si všichni zainteresovaní poradili s výběrem na mistrovství světa. Věřím, že zdraví čeští hráči ze zámoří, pokud budou pozváni, rádi do Prahy pojedou,“ přemítal Jaroslav Nedvěd.

Někdejší obránce Sparty, Bílých Tygrů Liberec, Slovanu Bratislava i zahraničních klubů je u národního týmu do 18 let asistentem hlavního trenéra Davida Čermáka. Spolu s ním i další bývalý hráč a trenére Richard Žemlička.

„Rád dělám s mladými hokejisty. Přece jen jsem šest let trénoval mládež ve Spartě a byly tam nějaké úspěchy. Myslím si, že působení u národního týmu i v klubu se dá skloubit,“ tvrdil Jaroslav Nedvěd.

„Během sezony jsem sice na akcích s reprezentační osmnáctkou. Když jedu pryč, tak chybím v Letňanech třeba jen na jeden zápas. Klub je zavedený. Mám kvalitního asistenta, který mě zastoupí. Nadcházející mistrovství světa hráčů do 18 let je až v dubnu, tedy po mistrovské sezoně v českých soutěžích,“ dodal zkušený kouč.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama