Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jiří Doležal rád vzpomíná na hokejovou dobu bronzovou
Jiří Doležal

Bývalý hokejový reprezentant Jiří Doležal startoval v letech 1987-1994 na šesti mistrovstvích světa a dvou zimních olympijských hrách.

A podílel se na čtyřech bronzových medailích národního týmu ze světových šampionátů.

Jiří Doležal (na snímku z ledna 2024), který v minulém roce oslavil šedesátiny, hrál na klubové úrovni za Spartu Praha a Slavii Praha. Kromě toho strávil několik sezon ve Finsku a v Německu, kde okusil tamní nejvyšší soutěže.

Jelikož se letošní mistrovství světa v hokeji 2024 koná v Praze a Ostravě, určitě si v této souvislosti vybavuje Jiří Doležal i svoje účasti na světových akcích.

„Hlavně jsem byl rád, že jsem mohl reprezentovat. A byli jsme taková bronzová generace a tehdejšímu období se v hokeji říkalo doba bronzová. Každá medaile byla jiná. Některá se zklamáním, že jsem nedosáhli výš. Některá s euforií, že jsme ji vůbec získali. Asi bych nerozlišoval, která znamená víc nebo míň. Každá měla svoji váhu a hodnotu,“ říkal v lednu pro MEDIASHOW.cz Jiří Doležal, který je momentálně asistentem trenéra v týmu HC Kobra Praha ve třetí nejvyšší soutěži.

Se Spartou získal titul v roce 1990

Jiří Doležal získal mistrovský titul v československé lize s pražskou Spartou v roce 1990.

„Velký zážitek. Sparta vyhrála ligu po třiceti letech, takže velké vzpomínky mi proběhly hlavou při nedávných oslavách 120 let hokejové Sparty. Zúčastnil jsem se podpisové akce, ale hrát jsem nemohl, protože předtím jsem by na operaci s ramenem. Mrzí mě, že jsem nemohl stát znovu na ledě, bylo by to nádherné,“ uvažoval bývalý útočník.

Zná i trenéra Pavla Grosse

O tom, že Jiří Doležal sleduje pražskou Spartu i nadále, není pochyb.

„Klub má pořád velké ambice. Myslím, že tým dobře doplnili a výsledky odpovídají tomu, co chtějí hrát. A doufám, že v play-off půjdou hodně daleko. Znám i trenéra pražské Sparty Pavla Grosse. Přišel jako mladík do Sparty ze Slovanu Ústí nad Labem a ve Spartě hrál třetí nebo čtvrtou lajnu. Začínal s velkým hokejem a byl hned u titulu. Měl pak úspěchy v Německu jako hráč i trenér,“ řekl Jiří Doležal na adresu svého někdejšího spoluhráče.

Během trenérské kariéry vedl Jiří Doležal jako hlavní trenér mj. Chomutov v extralize, Beroun, Kadaň a Litoměřice v první lize. Pracoval u mládežnických týmů pražské Slavie a HC Kobra Praha, kde postupně přešel k áčku.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama