Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Na mistrovství světa 2024 je osm hokejistů Litvínova z pěti zemí
Zimní stadion v Litvínově

Loni startovalo na mistrovství světa šest hokejistů z HC Verva Litvínov. Letos nastupuje na šampionátu dokonce osm litvínovských hráčů.

Na současném světovém šampionátu v Praze a Ostravě je na soupiskách reprezentačních týmů pěti (!) zemí dokonce osm hokejistů, kteří v sezoně 2023/2024 působili v Litvínově. A navíc i jeden obránce, jenž se stal litvínovskou posilou od 1. května.

Nevídaný fakt o počtu aktivních zástupců Litvínova na MS svědčí o kvalitní práci klubového vedení při sestavování hráčského kádru a současně o vysoké sportovní úrovni týmu i jednotlivců. Možná i právě zásluhou reprezentantů vícero zemí se stal Litvínov překvapením extraligové sezony a obsadil čtvrté místo za elitními kluby Třincem, Pardubicemi a pražskou Spartou.

Loni se trenér Karel Mlejnek vyjádřil, co pro něj znamená, že se někteří jeho svěřenci dostali do reprezentačních výběrů svých zemí.

„Je to pocta nejen pro trenéra, ale především pro klub,“ řekl před rokem Karel Mlejnek o tehdy šestinásobné účasti hokejistů z Litvínova na MS. Trenérova slova dokonale platí i pro aktuální situaci s překonáním loňského počtu reprezentantů.

Ondřej Kaše hraje za Českou republiku

V kádru českého národního týmu je Ondřej Kaše. Zkušený útočník prožil vydařenou extraligovou sezonu a jeho nominace do užšího výběru nepřekvapila.

Slovensko má na mistrovství světa dokonce tři zkušené hráče Litvínova – i díky formě z extraligy figurují v týmu brankář Matej Tomek a útočníci Andrej Kudrna a Matúš Sukel. Navíc ve slovenské nominaci je i obránce František Gajdoš, který za Litvínov sice ještě nenastoupil, ale přestoupil do severočeského klubu počátkem května z mistrovské Nitry.

„Ve slovenském národním týmu jsou Kudrna a Sukel už více let a byli tam i dříve, než jsem přišel do Litvínova. V našem klubu odvádějí dobré výkony a troufám si říci, že stejně jako loni jsou v reprezentaci zaslouženě,“ konstatoval Karel Mlejnek.

Za Lotyšsko nastupují na MS podobně jako před rokem litvínovští obránci Janis Jaks a Kristaps Zile.

Liam Kirk je oporou Velké Británie

Ve výběru Velké Británie je podle očekávání útočník Liam Kirk, který prožil v Litvínově fantastickou sezonu. Je oporou britského týmu i na MS v Praze. A za Polsko může světový šampionát absolvovat litvínovský útočník Pawel Zygmunt.

„Určitě je pro Zygmunta povzbuzující, že se Polsko dostalo do áčka v rámci světových šampionátů. Už z toho důvodu, že tým byl zařazen do skupiny v Ostravě, kam to budou mít polští příznivci blízko,“ dodal Karel Mlejnek.

Z dalších klubů má početné zastoupení na mistrovství světa také HC Oceláři Třinec – dva reprezentanti Česka, tři hokejisté Slovenska a jeden Polska.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama