Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Připravte své bříško na plavkovou sezónu. Poradíme, jak na to
Žena, plavky

Jaro je v plném proudu a já už zase přemýšlím nad tím, zda na dovolenou vyrazím v loňských plavkách, nebo si pořídím zbrusu nový kousek. Listuji v katalogu, vybírám, promýšlím, ale najednou se přistihnu, že více než plavky pozoruji krásné modelky a závidím jim jejich pevná a vypracovaná bříška!

V zrcadle se pak do nekonečna prohlížím ze všech stran a sebevědomí rázem klesne na nulu. Copak si mohu dovolit dvoudílné sexy plavky, když mám místo „pekáče buchet“, spíš jednu velkou? Jste na tom podobně? Tak přestaňme brečet nad rozlitým mlékem a zkusme s našimi faldíky do léta něco udělat! Ale jak na to?

Co nejíst

Jestliže máme potíže nejen s touto problémovou partií, ale tukové polštáře pokrývají celé naše tělo, je čas na změnu. A to radikální. Zapomenout bychom měly na smažená, tučná jídla, sladkosti, bílé pečivo, ale i na alkohol. Sklenička suchého vína nám neublíží, ale ani o deci víc! Pak už zbývá zařadit do jídelníčku více syrové zeleniny, libového masa, luštěnin, ovoce a pravidelně až 6 krát denně jíst.

Bez zvýšené aktivity to ale přece jen nejde. Velice důležité je přidat pohyb, protože zhubnout, aniž bychom se hýbaly, lze jen velmi těžko – a navíc hrozí spíše odbourávání svalové hmoty místo tuku.

Co naopak dělat?

A co radí cvičitelka Soňa Jirásková, aby naše bříško bylo brzy ploché a pevné? Kde a čím začít? S posilováním břicha je důležité vždy začínat od nejjednodušších cviků a postupně přejít ke složitějším. Důležité je dodržet správnou cvičební techniku a vždy dbát na to, aby pracovaly břišní svaly a ne např. svaly krku,“ říká Soňa Jirásková, která tvrdí, že důležité je, vynechat tzv. škodlivé cviky.

„Někteří lidé dělají velkou chybu v tom, že si nohy zapřou o žebřiny nebo o gauč a v tomto případě nepracují břišní svaly, ale svaly kolem bederní páteře.“

A jaké cviky nás zbaví faldíků?

Vleže na podložce přitiskněte bedra k zemi, ruce položte za hlavu, lokty rozevřete do šířky. Kolena nadzvedněte tak, aby stehna byla vůči trupu v pravém úhlu. S výdechem odlepte lopatky od podložky a zároveň přitáhněte kolena k ramenům. S výdechem povolte, ale chodidly se nedotýkejte země. Proveďte alespoň 10 opakování ve 4 sériích. Tímto cvikem procvičíte důkladně celý přímý břišní sval.

Nůžky známe a cvičíme od mateřské školy. Zůstaňte ležet na podložce a dlaně si podsuňte pod hýždě. Natáhněte obě nohy a s výdechem je zvedněte asi 15 cm od země. Dávejte si přitom pozor na bederní páteř – ta musí být stále přilepená k podložce. Pokud cvik zvládáte, můžete začít stříhat nohama – překládat je střídavě přes sebe. Zkuste vydržet 20 vteřin a pak si odpočinout.

Jízda na kole – cvik je pro spodní část břicha jako stvořený. V lehu na zádech nechte ruce opět volně ležet podél těla. Kolena zvedněte vzhůru a začněte nohama dělat takový pohyb, jako byste šlapala na kole. Bedra musí být stále přitisknutá k podlaze. Nezapomeňte také pravidelně dýchat!

Jak často cvičit?

A jak často je třeba cvičit, aby náš pas byl opět štíhlý? Soňa Jirásková mluví ze své zkušenosti.

„Mně osobně se osvědčilo cvičit třikrát týdně alespoň půl hodiny. Důležité je posilovat jak přímé, tak i šikmé břišní svaly a nezapomínat na strečink, aby svaly nebyly zkrácené,“ říká a dodává, že výsledky jsou viditelné po pár týdnech: „Nejlépe je úbytek „špeků“ poznat na oblečení, které nosíte. Případně doporučuji použít krejčovský metr. Nemá smysl se vážit, protože sval má větší váhu než tuk a zbytečně byste se stresovaly!“

A tak začněme cvičit a formovat tělo už dnes! Odměnou nám bude nejen krásná sexy postava s plochým a vypracovaným bříškem, ale také žhavé pohledy mužů, kteří na nás budou moci oči nechat! A za dobrý pocit sama ze sebe to tedy rozhodně stojí!

Článek s přispěním Stanislavy Štěpánové, Evien.cz, 2015 (součást MEDIASHOW.cz)

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama