Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Trenér Slavie Jindřich Trpišovský: Druhé místo v lize je zklamáním

Fotbalisté pražské Slavie jsou třetí sezonu bez ligového titulu. Druhá místa v tabulce jsou neúspěchem. Slavia měla i letos nejvyšší cíle.

Po ligové sezoně sice bylo osm hráčů Slavie nominováno do české reprezentace pro mistrovství Evropy 2024 v Německu a další jsou mezi náhradníky, ale ani tento fakt nemůže zakrýt rozpaky na ligovým účinkováním mužstva.

„Jsme zklamaní, tak to je. Samozřejmě jsme to probírali. Nasbírali jsme sice hodně bodů, ale ani to nestačilo. Po zimě jsme ztráceli na Spartu čtyři body a rozdíl zůstal stejný prakticky až do finiše sezony,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský (na snímku) pro MEDIASHOW.cz.

Rozhodly vzájemné zápasy

„Rozhodujícím aspektem byly vzájemné zápasy. Právě v těchto duelech prvního a druhého celku tabulky můžete přímému rivalovi sebrat body, což se nám nepovedlo,“ uznal zkušený kouč.

Sparta ovládla ligu, takže ve Slavii mají důvody k přemýšlení, proč na svého pražského soka fotbalisté z Edenu nestačili.

„Škoda, že souboj o čelo nebyl vyrovnanější. Nezbývá nám než usilovat dál o to, aby příští ročník byl pro Slavii lepší,“ přemítal Jindřich Trpišovský.

Součástí přípravy na nadcházející období byly i trenérovy návštěvy jiných ligových zápasů.

„Je to naše práce, abychom odváděli pro klub pořád maximum,“ pravil Trpišovský, který byl často k vidění na fotbale v Teplicích. Právě v tomto klubu totiž hostovali útočník Daniel Fila a obránce Štěpán Chaloupek, se kterými kouč počítá do kádru Slavie pro úvod letní přípravy.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama