Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Viktoria Žižkov má manažerské, trenérské i hráčské posily z ligy
Stadion Viktorie Žižkov.

Viktoria Žižkov vstoupila do jarní fotbalové sezony s řadou změn. Cílem je záchrana týmu ve Fortuna národní lize, druhé nejvyšší soutěže.

Sportovním ředitelem FK Viktoria Žižkov je od ledna Pavel Hoftych, který stejný post zastával ještě na podzim v prvoligové Mladé Boleslavi.

Během dvouměsíční práce na Žižkově zařídil příchody nového trenéra i asistenta, a také posily v hráčském kádru.

Hlavním koučem Marek Nikl, asistentem Pavel Medynský

Místo odvolaného Michala Horňáka je nyní hlavním koučem Marek Nikl, do listopadu trenér prvoligového Dynama České Budějovice.

A první březnový den žižkovský klub oznámil jmenování Pavla Medynského novým asistentem A týmu.

Jeho předchozí štací byl stejně jako u Pavla Hoftycha tým Mladé Boleslavi. Na trenérské lavičce působil do konce podzimu jako asistent tehdejšího kouče Marka Kuliče, který byl odvolán.

Pavel Medynský v minulosti vedl v první lize jako hlavní trenér Bohemians Praha 1905. Byl asistentem v Hradci Králové a také ve Slovanu Liberec a Mladé Boleslavi po boku tehdejšího trenéra Pavla Hoftycha.

A když nemohl Pavel Hoftych vést tým, v obou zmíněných klubech přebíral Pavel Medynský krátkodobě roli trenéra.

Klub spoléhá na zkušenosti

Jelikož nový žižkovský asistent přichází podobně jako nový kouč Marek Nikl z prvoligového prostředí, spoléhá vedení Viktorie Žižkov na jejich zkušenosti.

Hráčský kádr posílili především brankář Pavol Bajza z Hradce Králové, obránce David Broukal z Českých Budějovic, útočník Nedjelko Kovinič ze Zlína a další obránce Josef Divíšek z druholigové Zbrojovky Brno.

Kromě Žižkova mají nové trenéry i další kluby

Kromě Viktorie Žižkov angažovaly v zimě nové trenéry i další kluby.

Spartu Praha B vede Luboš Loučka, který byl ještě na podzim součástí širšího realizačního týmu sparťanského áčka. SK Prostějov bude bojovat pod vedením Radima Kučery, který se vrátil z Polska. Předtím byl koučem Baníku Ostrava a FK Teplice.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama