Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Volejbalisty VK Karlovarsko povede italský kouč Stefano Mascia
Karlovy Vary, hala míčových sportů

Volejbalový klub VK Karlovarsko mění hlavního trenéra u extraligového celku mužů. Od nové sezony tým přebírá italský kouč Stefano Mascia.

Prezident klubu Jakub Novotný se vyjádřil k dění v týmu v rozhovoru pro MEDIASHOW.cz.

Jak hodnotíte práci australského trenéra Liama Sketchera, který byl v průběhu sezony odvolán. Byla to nešťastná volba?

Nebrali jsme to jako sázku na cizince. Jsou dobří a špatní trenéři, čeští nebo zahraniční. Nechci to takhle oddělovat, jestli je někdo z ciziny nebo z Česka. Prostě jsme špatně vybrali.

Sezonu na trenérské lavičce dokončoval sportovní manažer Ondřej Hudeček. Ale poté, co se vrátil do své původní role, jste sháněli nového trenéra.

Dlouho to nebylo jasné, či spíše bylo tajné, kdo přijde. Nechtěli jsme to okamžitě zveřejňovat. Jen jsme naznačovali, že to bude zase cizinec.

Když to nevyšlo s Australanem Sketcherem, tak vedení klubu přece jen oznámilo, že tým povede italský trenér Stefano Mascia. Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky…

Prostě jsme se v krátké době opět rozhodli pro zahraničního trenéra.

Jak se tedy s odstupem času stavíte k nepovedenému soutěžnímu ročníku 2023/24 v podání VK Karlovarsko z pohledu šéfa klubu?

Sezona nám nevyšla. Už jsme si to analyzovali. Byli jsme až šestí v extralize a neuspěli jsme ani při snaze zajistit si účast v nejlepší čtyřce v Českém poháru. Takže to nelze hodnotit jinak, než negativně.

K čemu jste došli při rozboru sezony?

Před rokem jsme přivedli větší množství posil. Ale nějak si to nesedlo. Špatně jsme tým poskládali. Do to přišla nějaká zranění.

Extraligu vyhrály České Budějovice, stříbro bere VK Lvi Praha, třetí je Kladno a čtvrtá Příbram. Nebylo vám líto, že mezi nejlepší čtveřicí není Karlovarsko?

To víte, že mě to moc mrzí. Jak už jsem zmínil, nedostali jsme se bohužel ani do semifinále, proto jsme nemohli pomýšlet ani na finále. Takový je sport.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama