Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Americký basketbalista Lamb Autrey stále září v české lize
Lamb Autrey

Basketbalista Lamb Autrey je výraznou postavou v české nejvyšší soutěži. V ní působí už devět let a sklízí respekt odborníků i diváků.

Momentálně Lamb Autrey hraje za BK Ústí nad Labem, přední celek tabulky. Trenérem ústeckého celku je Jan Šotnar, zároveň asistent reprezentačního kouče českého národního týmu.

„Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se vrátil po několika letech do Ústí, je právě fakt, že je tady trenér Jan Šotnar. Znám jeho práci. Je mladý, ale má už i hodně zkušeností. Není to náhoda, že dostal šanci jako asistent u české reprezentace,“ svěřil se Lamb Autrey pro MEDIASHOW.cz.

„Jsem tady od roku 2014 a od té doby jsem byl v těchto klubech: Jindřichův Hradec, Pardubice, Děčín, Ústí nad Labem, Kolín, Hradec Králové, Nymburk a teď znovu Ústí nad Labem. Upřímně je těžké říci, kde to bylo nejlepší, protože se mi líbilo v každém týmu,“ tvrdil Lamb Autrey při výčtu svých působišť.

Velmi dobré období zažil v Děčíně

A při prosbě, aby přece jen zmínil klub, na který má nějaké speciální vzpomínky, byl už konkrétní.

„Velmi dobré období jsem zažil v Děčíně. Především si to vybavuji kvůli tomu, že jsme v roce 2019 získali stříbrnou medaili v lize po finále s Nymburkem,“ upřesnil basketbalista.

A právě za Nymburk nastupoval v minulém ligovém ročníku.

„Strávil jsem tam dva měsíce na konci sezony. Nebyl to podařený vrchol soutěže v podání Nymburka, že bychom extra vyhrávali. Nedostali jsme se do finále. A skončilo to alespoň třetím místem a bronzovou medailí. Samozřejmě mi bylo líto, že jsme nezískali titul. Ale musím říci, že jsem rád za každou medaili. A pracuji na tom, aby se nám podařil nějaký úspěch s Ústím nad Labem,“ pohlédl už směrem k blížícímu se play-off.

Na českou zimu si už zvykl

„Snažím se být pozitivní za všech okolností. Navíc hrajeme a trénujeme v hale. Takže během zimy a případných mrazech se nemusíme při zápasech ani při tréninku pohybovat venku jako fotbalisté,“ zakončil Lamb Autrey s úsměvem.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama