Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Arnaud Josserand byl na olympiádách, trénuje volejbalisty Kladna
Arnaud Josserand

Arnaud Josserand má půlroční působení v extraligovém volejbalovém klubu VK Kladno, kde využívá bohaté zkušenosti z vlastní kariéry.

Arnaud Josserand se zúčastnil tří olympijských her v barvách Francie. O to víc vyniká fakt, že expert mezinárodního významu trénuje zrovna v české extralize.

„Znal jsem se s prezidentem klubu VK Kladna a trenérem Milan Fortuníkem, protože jsme spolu hráli ve Francii. Milan věděl, že mi v Nantes končí smlouva a šel jsem do Švýcarska. Tam jsem nebyl spokojený. A hledal jsem něco jiného. Pak jsme se s Milanem Fortuníkem domluvili, že to zkusím na Kladně,“ vysvětlil Arnaud Josserand pro MEDIASHOW.cz co ho přivedlo do středních Čech.

A protřelý odborník může porovnat rozdíly mezi hráči a trenéry, pokud jde o reprezentaci na vrcholných akcích.

Arnaud Josserand vzpomíná na Tokio

„Když jsem byl hráčem, tak jsem byl zodpovědný za výkon na hřišti. Kdežto trenéři a asistenti jsou u týmu od toho, aby pomohli hráčům dosáhnout právě toho maxima, o které se všichni snažíme. A Francie je teď v pozici, že bude hájit světový primát z olympiády v Tokiu z roku 2021 jako obhájce, což je složité. A navíc je letošní olympiáda v „mojí“ Paříži,“ přemítal trenér.

Arnaud Josserand startoval na olympiádě jako hráč v Barceloně v roce 1992, potom byl asistentem trenéra Francie na OH v Rio de Janieru v roce 2016 a v Tokiu 2021.

Kladenský trenér přiznává, že si olympijského zlata velmi považuje.

„Dřív to tak nebylo, ale kvalita světového volejbalu je v posledních letech obrovská. Vyhrát titul v konkurenci Polska, USA, Brazílie a další top týmů je nesmírně těžké,“ vrátil se ještě ke svému sportovního triumfu.

Na českou extraligu si rychle přivykl. Možná i proto, že se ve Francii jako trenér potkával s řadou českých reprezentantů, kteří tam působili.

„Mnozí čeští hráči se po návratu z ciziny zapojili do extraligy. A teď v ní jsou třeba v rolích trenérů, manažerů a klubových funkcionářů,“ dodal Arnaud Josserrand.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama