Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Basketbalisté Brna chtějí stabilizovat tým a atakovat nejvyšší příčky
Basket Brno

Obstát v play off nejvyšší soutěže, takový je cíl basketbalistů Brna. V klubu znovu působí bývalý reprezentační rozehrávač Jan Pavlík.

„Po návratu z Maďarska jsem se zapojil do chodu Basketu Brno, kde jsem předtím hrál. Často dostávám otázku, co nám chybí k ještě lepším výkonům. Myslím, že by to chtělo k upevnění stability týmu, aby hráči byli ještě jeden rok spolu. Doufám, že opory ani mladíci neodejdou a budeme zase atakovat nejvyšší příčky,“ přemítal pro MEDIASHOW.cz Jan Pavlík, který je asistentem trenéra Martina Vaňka.

Brněnští basketbalisté startovali v nynější sezoně i na mezinárodním poli.

„Hráli jsme už potřetí za sebou Severoevropskou ligu, v níž se setkávají například kluby z Polska, Estonska, Litvy, ale i Belgie. Pro některé hráče to je první konfrontace se zahraničím,“ přiblížil trenér Martin Vaněk.

Martin Vaněk: Nikdo nemá nic jistého

Prioritou je v současnosti domácí ligová soutěž.

„Liga se vyrovnala, ale nevím, jestli šla výkonnostně nahoru, nebo zůstává na stejné úrovni. Neřekl bych, že první čtyři týmy v tabulce jsou odskočené od ostatních. Všechny zápasy jsou poměrně otevřené a nikdo nemá nic jistého,“ uvedl Martin Vaněk.

V play off zpravidla rozhodují i zkušenosti.

„Ani v tomto ohledu na tom nejsme špatně. Máme v kádru Viktora Půlpána, Jakuba Krakoviče i Ondřeje Šišku. Takže bych v našem družstvu viděl kvalitní mix hráčů podle věkového rozložení,“ podotkl trenér.

Ondřej Šiška se vrátil po osmi letech

Ondřej Šiška se vrátil do Brna po osmi letech. Během sedmi sezon v Děčíně získal s tamním týmem několik stříbrných medailí. Loni působil rok v Kolíně.

„Ale na Děčín se nedá zapomenout. Poznal jsem tam skvělou hráčskou partu s řadou špičkových hráčů. Někteří už v Děčíně nejsou, přišli zase jiní basketbalisté. Nyní se však plně koncentruji na Brno. Když jsem kdysi odcházel ve dvaadvaceti letech, byl jsem na začátku ligové kariéry. Teď už přijímám zodpovědnost jako jeden z těch nejzkušenějších,“ uvažoval Ondřej Šiška.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama