Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Plzeňský Pavel Šulc prožívá skvělou sezonu a dává góly
Fotbalový stadion v Plzni.

Fotbalový záložník Pavel Šulc je v dresu FC Viktoria Plzeň výraznou postavou Fortuna ligy. Aktuálně figuruje v popředí tabulky střelců.

Pavel Šulc prokazuje svůj talent už několik let, ale probíhající sezona je pro něj takříkajíc z říše snů. V nabitém kádru plzeňské Viktorie má své pevné místo a svoje výkony dokáže zvýraznit vstřelenými góly. V minulém ligovém kole se na výhře Viktorie Plzeň nad Zlínem (3:0) podílel hned dvěma vstřelenými brankami. Na svém kontě tak má ke konci února už 11 ligových gólů.

Už ve svých třiadvaceti letech vystřídal vícero klubů, než se zabydlel nastálo v plzeňské sestavě. Nejdříve odešel na hostování do FC Vysočina Jihlava ve druhé lize. Pak jej vedení Plzně poslalo na hostování do tehdy prvoligového celku SFC Opava. Tam během několika měsíců zažil při práci hned tři trenéry.

Pavel Šulc hrál také za České Budějovice a Jablonec

Další jeho štací bylo Dynamo České Budějovice pod vedením trenéra Davida Horejše, se kterým se potom setkal i při společném působení v FK Jablonec. Tam se už začal výrazněji střelecky prosazovat.

Plzeň čeká v Evropské konferenční lize celek Servette Ženeva

Po návratu do Viktorie Plzeň jej vede zkušený kouč Miroslav Koubek. Šulc dostává velkou důvěru od trenéra nejen v ligových zápasech, ale i v evropských pohárech. Plzeň postoupila do osmifinále Evropské konferenční ligy, kde se střetne se švýcarským klubem Servette Ženeva (7. března a 14. března).

Do plzeňského jarního vstupu na mezinárodní scénu čekají ale na fotbalisty Viktorie ještě dva zápasy. Už v úterý 27. února je na pořadu duel FK Jablonec – Plzeň ve čtvrtfinále MOL Cupu (Český pohár) a v sobotu 2. března utkání FK Pardubice – Plzeň v rámci ligové soutěže.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama