Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Basketbalisté Děčína získali už desátou ligovou medaili, nyní bronz
Lukáš Houser

ROZHOVOR Pět stříbrných a stejný počet bronzových medailí už vybojovali basketbalisté BK Děčín v české nejvyšší ligové soutěži. Letos je to bronz.

Dva cenné kovy z této desítky získali Děčínští po sobě v posledních dvou sezonách. Byť nenavázali na loňskou účast ve finále, má pro ně velkou hodnotu i nynější třetí místo. Potvrdil to v rozhovoru pro MEDIASHOW.cz generální manažer klubu Lukáš Houser.

Jak bylo těžké, abyste si v Děčíně mohli přidat do sbírky další medailový úspěch?

Takový byl náš cíl – dostat se především do semifinále. Kdo je mezi nejlepší čtveřicí, tak musí prokázat velké kvality. Zopakovali jsme tedy semifinálové účinkování z loňska, což se povedlo kromě nás jen Nymburku. Přitom úřadující mistr z Opavy ani loni čtvrté Pardubice se do semifinále takříkajíc nevešly.

O čem svědčí fakt, že se semifinálové složení docela dost proměnilo?

Je vidět, jak je složité bojovat o medaile. Takové ambice má vícero týmů, které chtějí uspět i při vyrovnanosti ligy. O to víc si ceníme, že jsme získali bronz.

Můžete s odstupem hodnotit semifinálovou sérii s Ústím nad Labem?

Bylo to drama, což se dalo čekat. Toužili jsme vyhrát každý zápas. V semifinále jsme zvítězili „jen“ třikrát, Ústí čtyřikrát, takže šlo dál do finále.

Co rozhodlo o výsledcích?

Pokaždé se vychází z toho, kdo dá víc košů a bodů, tak bere úspěch v zápase. Basketbal je kolektivní sport.

Na zisk bronzu Děčínu stačila v sérii o třetí místo s Ostravou dvě vítězství.

Jsme rádi, že jsme tuto minisérii ukončili v co nejkratším termínu. Po výhře doma jsme vyhráli i v Ostravě, což znamenalo konečný rezultát 2:0 na zápasy. Vážíme si toho i proto, že Ostrava předtím vyřadila ve čtvrtfinále obhájce titulu z Opavy.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama