Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Po Vítkovicích bude Jiří Veber asistentem trenéra v hokejové Plzni
Zimní stadion v Plzni

Mistr světa z roku 1996 a bývalý hokejový reprezentant Jiří Veber se přesouvá z HC Vítkovice na post asistenta nového trenéra Škody Plzeń.

Novým koučem HC Škoda Plzeň se stal Josef Jandač, druhým asistentem bude nově Václav Pletka, bývalý dlouholetý extraligový útočník.

Se Vsetínem vyhrál čtyřikrát extraligu

Jiří Veber má kromě zmíněného zlata ze světového šampionátu na svém kontě i další medaile z mistrovství světa, startoval také na ZOH 1994. Se Vsetínem čtyřikrát vyhrál extraligu, nastupoval i za Kladno, Plzeň a Litvínov. Ze zahraničních štací stojí za zmínku angažmá ve Finsku.

Někdejší bek trénoval mj. v Chomutově, v Koreji, dále vedl české mládežnické výběry, byl asistentem v pražské Spartě a pracoval i v prvoligové Slavii Praha jako manažer a hlavní kouč do konce října 2022.

Pamětníci a hokejoví fanoušci si jeho jméno spojují především s titulem mistra světa. Přitom od té doby uplynula už dlouhá doba.

„Je to opravdu dávno, ale pořád si toho moc vážím. Jsou to příjemné vzpomínky, ale v mužstvy byly větší hvězdy. V obraně jsem hrál například s Tondou Stavjaňou, Jirkou Vykoukalem,“ řekl Jiří Veber pro MEDIASHOW.cz.

K jeho spoluhráčům na „zlatém“ mistrovství světa v roce 1996 ve Vídni patřili i kapitán Robert Reichel, Pavel Patera, Martin Procházka, Jiří Dopita, Viktor Ujčík, Jiří Kučera, František Kaberle, David Výborný a další vynikající reprezentanti. Řada z nich se pak dala stejně jako on a další bývalí reprezentanti na trenérskou dráhu.

Hodlá využít dosavadní trenérské zkušenosti

„Když jsem působil v pražské Slavii, tak jsem tvrdil, že i v první lize jsou zkušenější trenéři, než já. Měli něco za sebou, ať už v hráčské nebo trenérské kariéře. Jejich úspěchy z minulosti byly nezpochybnitelné,“ podotkl Jiří Veber.

„Jako trenér Slavie jsem si přál, aby na naše zápasy začali chodit ve větší míře fanoušci. Hokej se přece hraje pro ně a cílem každého trenéra a každého klubu je, abychom jich nalákali co nejvíc. Se stejným přístupem jsem bral svoje působení ve Vítkovicích a nyní to platí i pro Plzeň,“ dodal nový plzeňský asistent.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama