Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Brno bude mít dalších dvacet obousměrných tramvají Škoda 45T
Brno, tramvaj

Vozový park Dopravního podniku města Brna se rozroste o dalších dvacet obousměrných tramvají Škoda 45T. A to konkrétně od roku 2026.

„Moderní, nízkopodlažní a klimatizované vozy v provozu nahradí převážně nejstarší vozy typu KT8. Tramvaje podnik využívá nejčastěji na lince 8 a při výlukách a omezeních. DPMB s dodavatelem nyní podepsal kupní smlouvu. Dvacet nových tramvají za 1,5 miliardy korun výrobce do Brna dodá v průběhu roku 2026,“ uvedla pro MEDIASHOW.cz Hana Tomaštíková, tisková mluvčí DPMB.

 „Obousměrné tramvaje mají v Brně širokou škálu využití. Využíváme je na lince číslo 8, která je na obou konečných ukončena úvratí, ale potřebujeme je také k zajištění dopravy při výlukách a omezeních,“ sdělil Miloš Havránek, generální ředitel DPMB.

Nízkopodlažní a klimatizované tramvaje

Náklady na pořízení dvaceti kusů tramvají typu Škoda 45T jsou 1,5 miliardy Kč. Dopravní podnik města Brna počítá s jejich financování z vlastních zdrojů, ale současně hledá možnosti spolufinancování z fondů Evropské unie nebo jiných dotačních titulů.

 „Tramvaje Škoda ForCity Smart 45T jsou plně nízkopodlažní vozidla s vynikajícími jízdními vlastnostmi. Prvořadý je pro nás komfort cestujících, proto v tramvaji nechybí klimatizace, pohodlná sedadla, multifunkční prostor, širokoúhlé informační LCD monitory či USB nabíječky. Dobrou zkušenost s našimi tramvajemi z rodiny ForCity Smart mají vedle Brna i v Plzni a Ostravě. Oblíbené jsou ale i v zahraničí,“ doplnil Tomáš Ignačák, místopředseda představenstva ve Škoda Group.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama