Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
V Zooparku Chomutov na severu Čech se nikdo nudit nebude
Chomutov, zoopark

REPORTÁŽ Zoopark v Chomutově je oblíbeným místem návštěvníků nejen ze severočeského a západočeského regionu, ale prakticky z celé republiky.

A vzhledem k blízkosti hranic Německa v areálu potkáváme i zahraniční turisty.

Do chomutovského zooparku jsem se vypravil o prvním prodlouženém červencovém víkendu a potvrdilo se moje očekávání, že bude takříkajíc praskat ve švech. Navzdory horkému počasí stály u vstupu dlouhé fronty návštěvníků.

Zoopark se rozkládá na 112 hektarech přírody a kdo chce, může v něm strávit celý den a nudit se nebude.

Celý zoopark je rozdělený do tří samostatných areálů

Kromě samotné zoo je to rozlehlé eurosafari, kam se mohou zájemci vypravit na terénní vyjížďku Safari Expresem, a skanzen Stará Ves, kkterý nabízí jedinečný pohled do života našich předků.

Nejvíc času lze samozřejmě strávit v samotné zoo. Uprostřed krásného kusu přírody zde chovají více než 160 druhů zvířat. Zaměřují se na faunu palearktické oblasti, která zahrnuje Evropu, převážnou část Asie a část severní Afriky.

Venkovní expozice jsou zakomponovány do prostředí

Velkou předností zoo je fakt, že venkovní expozice a výběhy pro zvířata jsou jedinečně zakomponované do přírodního prostředí.

Pro zvířata dělají v Chomutově maximum, některé výběhy jsou největší plochou věnovanou daným druhům v zoologických zahradách. Návštěvníci ale nejsou o nic ochuzeni.

Díky vyhlídkám, terasám a balkonům mají možnost nakouknout do kouzelného světa zvířat, ať už jsou to dovádiví makakové, hraví tuleni nebo rozvážní medvědi.

Děti mohou sledovat pandy ve větvích stromu. Ale také se mohou vyřádit na některém z dětských hřišť nebo v lanovém centru. Lákadel nabízí Chomutov celou řadu.

Podél cest je spousta menších herních či naučných prvků. Stejně tak se návštěvníci často zastavují u některé ze samostatných atrakcí. Pobyt v zooparku se tak dá skvěle skloubit s poučením o přírodě a zvířatech ale i se zábavou.

V článku jsme čerpali i z webových stránek ZOOparku Chomutov.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama