Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Češi o Velikonocích míří do Španělska, Francie či Itálie
Paříž, pohled na město.

Mezi oblíbenými destinacemi o letošních Velikonocích jsou španělské, francouzské, italské. Češi míří i do Londýna.

Velikonoce jsou letos na přelomu března a dubna. Nesou se ve znamení pokračujícího růstu zájmu o leteckou dopravu.

Analýza prodeje letenek v lednu a první polovině února ukázala, že počet prodaných letenek na období Velikonoc 2024 vzrostl o 6 % ve srovnání s loňským rokem. Tento trend navazuje na rok 2023, který přinesl 12% oživení zájmu o cestování letadlem ve srovnání s rokem 2022. Uvedl to prodejce letenek Student Agency.

Největší meziroční nárůst v prodeji letenek na velikonoční svátky, o 40 procent, zaznamenal prodejce Pelikán. Portál Letuška.cz prodal o pětinu letenek více. Společnost Kiwi.com zaznamenala mírný propad, konkrétní číslo pro průzkum agentury ČTK neuvedla.

Podle Student Agency je největší zájem o Velikonocích o evropská města.

Nejvíce letenek bylo zakoupeno do následujících destinací: Kodaň, Paříž, Malaga, Londýn, Valencie, Funchal (Madeira) a Amsterdam.

Tento trend představuje posun oproti loňskému roku, kdy mezi nejžádanější destinace patřily Istanbul, Dubaj spolu s Londýnem, Paříži, Malagou, Amsterdamem a Funchalem. V roce 2022 vedla seznam nejpopulárnějších destinací Paříž, následovaná Londýnem, Amsterdamem, Barcelonou, Římem, Malagou a Dubají.

Zájem i o letenky do asijských destinací

Dále podle prodejců letenek vzrůstá zájem o exotické destinace. U těch asijských destinací hlásí meziroční nárůst zájmu v desítkách až stovkách procent.

Z asijských zemí nejčastěji vedly thajské destinace, zejména Bangkok. Velký zájem je také o Vietnam nebo Malajsii. Mimo Asii vede u českých dovolenkářů ostrov Mauricius.

Nejčastěji cestující na Velikonoce odletí z Prahy, i když rostou i jiná letiště v okolí, zejména Vídeň a Mnichov.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama