Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Pardubické béčko skončilo v předkole prvoligového play-off
Tomáš Jirků

Hokejové Dynamo Pardubice má před sebou vrchol sezony v podobě play-off extraligy. B-tým klubu startoval v předkole první hokejové ligy

Trenérské vedení pardubického béčka převzal v průběhu sezony Tomáš Jirků (na snímku), který nahradil Richarda Krále po jeho odchodu do extraligové Mladé Boleslavi.

„Když jsem přišel k týmu, stanovili jsme si cíl zachránit se v první lize a nespadnout,“ řekl trenér Tomáš Jirků pro MEDIASHOW.cz.

„Poté, co se začalo dařit, jsme se už dívali na to, že bychom si chtěli zahrát play-off. Ale současně jsme vnímali snahy celků z konce tabulky. Soupeři se na nás tlačili, dole byly Znojmo, Frýdek-Místek, Slavia Praha, Kolín. Všechny tyto týmy chtěly rovněž do předkola,“ poznamenal Tomáš Jirků.

Trenér Tomáš Jirků: V zápasech rozhodují maličkosti

Pardubické béčko dokázalo během sezony vzdorovat i favoritům. Na druhou stranu ale tým někdy ztrácel body s celky, které figurovaly pod ním v tabulce.

„V takových zápasech rozhodují maličkosti,“ potvrdil trenér známou formulaci.

V předkole play-off se Pardubice B poměřily s atraktivním protivníkem. Tím byl tým Přerova, který vede Michal Mikeska, bývalý hráč i trenér Pardubic. Nakonec se z postupu do čtvrtfinále radoval přerovský celek, který vyhrál rozhodující třetí utkání na svém ledě.

Domácí prostředí mají v Chrudimi

Dynamo Pardubice B hraje domácí zápasy na zimním stadionu v Chrudimi.

„Pro nás je to už domov, kde trénujeme a a máme i zázemí. Nerozlišujeme to tak, že bychom byli v cizím prostředí. Jsme béčkem Dynama a tomu je uzpůsoben i chod týmu, takže se s tím musíme poprat,“ dodává trenér Tomáš Jirků.

Druhou dvojici předkola tvořily duely Dukla Jihlava-Slavia Praha. Do čtvrtfinále postoupila Dukla Jihlava.

Čtvrtfinálové dvojice: Poruba-Jihlava, Vsetín-Přerov, Prostějov-Zlín, Litoměřice-Třebíč.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama