Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Dynamo boj o záchranu v lize nevzdává. Máme dobrý tým, věří trenér
Fotbalový stadion v Českých Budějovicích.

Turbuletní období zažívají v poslední době fotbalisté Dynama České Budějovice. Průvodním jevem Jihočechů jsou i časté trenérské změny.

Když v létě 2022 skončil po dlouhé době na budějovické lavičce kouč David Horejš a zamířil do Jablonce, nahradil ho na jihu Čech Jozef Weber.  Po jeho odvolání vedli tým krátce asistenti Jiří Lerch a Jiří Kladrubský. V prosinci 2022 nově přišli z Příbrami trenéři Tomáš Zápotočný a Marek Nikl, kteří byli prezentováni tak, že tvoří rovnocennou dvojici.

Jenže v listopadu 2023 nejprve opustil lavičku Marek Nikl (nyní Viktoria Žižkov) a záhy po něm i Tomáš Zápotočný. Poslední zápas podzimu odtrénoval Jiří Lerch a hledal se nový kouč. Nicméně nikoho nového se vedení Jihočechů přivést nepovedlo, a tak byl Jiří Lerch následně oficiálně jmenován hlavním trenérem.

„Už při loučení s podzimní sezonou na Bohemce jsem věřil, že se odrazíme ze dna tabulky. Teď se nám povedlo v prvním jarním kole zdolat Baník Ostrava. Zápas jsme zvládli skvěle. Hráčům náleží poděkování za nasazení a hlavně za to, že plnili úkoly,“ dával najevo Jiří Lerch dílčí spokojenost na tiskovce.

Vzhledem k tomu, co se odehrávalo i přes zimní přestávku v klubu, panovala nejistota před jarním startem.

„Myslím, že máme tým, který může bojovat o záchranu a věřím, že se zachráníme. Zatím jsme udělali jen malý krůček, ale výhra nad Ostravou je vzpruhou před zápasem v Jablonci,“ přemítal Jiří Lerch.

Boj o záchranu: Jablonec naznačí, jak Dynamo na tom je

Jihočeši pojedou do Jablonce s vědomím, že severočeský tým v minulém kole odehrál bojovnou partii na Slavii Praha. FK Jablonec podlehl 3:4 gólem v sedmé minutě nastavení.

„Musíme se ale zaměřit na vlastní principy hry. Chceme vycházet i z toho, co nám vycházelo při soustředění v Turecku. Celou přípravu jsme se věnovali organizaci hry v obraně,“ uvažoval trenér Jiří Lerch. A výhra nad Baníkem Ostrava 3:0 napovídá, že v tomto aspektu udělalo mužstvo hodně práce.

Každý tým se zaměřuje i na ofenzivu a proměňování šancí. „Vím, že někdy při zakončení chybí milimetry, hráči trefí tyčku nebo břevno, ale to je součást fotbalu. Sám jsem hrával ligu,“ dodal Jiří Lerch.

Jen připomeňme, že Jiří Lerch strávil převážnou část kariéry v pražské Slavii, s níž jako hráč vyhrál v roce 1996 mistrovský titul a patřil do kádru společně s tehdejšími lídry, jako byli reprezentanti Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Jan Suchopárek, Radek Bejbl, Luboš Kozel a další.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama