Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Jaroslav Veselý koučuje Bohemians a je nově asistentem u reprezentace
Fotbalový stadion Ďolíček.

Fotbalový trenér Jaroslav Veselý si během dvou let, co se pohybuje na prvoligové scéně, vydobyl velký kredit.

Kromě práce hlavního kouče u týmu Bohemians Praha 1905, je Jaroslav Veselý od února současně členem trenérského štábu české reprezentace, chystajícího se na mistrovství Evropy v Německu. S novým trenérem národního týmu Ivanem Haškem už spolupracoval na klubové úrovni při společných angažmá ve Spojených arabských emirátech.

A syn Ivana Haška – bývalý fotbalista Ivan Hašek mladší – je pro změnu jedním z Veselého asistentů v pražských Bohemians.

Jaroslav Veselý přišel z druholigové MFK Chrudim do Bohemians nejprve na post asistenta tehdejšího trenéra Luďka Klusáčka a po jeho odvolání byl jmenován hlavním koučem. Dovedl tým ze stadionu v pražském Ďolíčku (na snímku)  na jaře 2023 do pohárové Evropy.

Remíza Bohemians v Hradci Králové

Šestačtyřicetiletý odborník bude na jaře pod drobnohledem expertů i fanoušků a sám věří, že se mu podaří skloubit obě náročné role. V prvním jarním ligovém zápase Bohemka remizovala s FK Hradec Králové 2:2.

A už samotná skutečnost, že Jaroslav Veselý se představil v pozici soupeře v  královéhradecké fotbalové aréně, stála za zaznamenání.

„Na utkání jsem se těšil. Jednak jsem rodákem z Hradce Králové, bydlím kousek od stadionu. Prošel jsem klubem, protože jsem jeho odchovancem. A trénoval jsem tady i mládež. A to, že Hradec má krásný stadion, je ztělesněním snu generací, které působily v tamním fotbale,“ vyslovil Jaroslav Veselý svůj osobitý pohled na „návrat“ do Hradce při tiskovce, kterou nabídl fanouškům i web Bohemians Praha.

Jan Shejbal se blýskl dvěma góly

Druhou postavou, která bude mít na zápas na hradeckém Malšovickém stadionu pozitivní vzpomínky, je Jan Shejbal. Za Bohemians totiž vstřelil oba góly, přičemž naskočil do utkání až po hodině hry a dvě trefy obstaral  v rozmezí tří minut.

Jan Shejbal jako mladík rovněž působil v Hradci Králové, dlouho pak patřil do kádru FK Teplice. Jenže provázely ho zdravotní problémy, takže nemohl naplno uplatnit svoje přednosti. Jako zraněný přestoupil před rokem do Bohemians, kde po doléčení dostal důvěru od Jaroslava Veselého.

„Trénoval jsem dost dlouho i v nižších soutěžích a mám docela dobrý přehled o hráčích. Shejbala si pamatuji už z Hradce Králové i z FK Pardubice. U něj je hlavní otázkou, aby byl zdravý. Potřebuje herní praxi a je využitelný na vícero postech v sestavě. Je silný v osobních soubojích a má i fotbalové vidění,“ charakterizoval Veselý svého svěřence.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Tip od MEDIASHOW:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama