Zprávy Analýzy Rozhovory Názory Reportáže Podcasty
Fotbalové EURO: Německo zavádí hraniční kontroly
Německá policie.

Německo zavádí hraniční kontroly, které budou po celou dobu mistrovství Evropy ve fotbale. Probíhat budou od 14. června do 19. července 2024.

V Německu probíhá fotbalové EURO, první zápasy se odehrají v pátek 14. července 2024. Kvůli konání mistrovství Evropy ve fotbale proto spolková vláda rozhodla o dočasné hraniční kontroly.

Podle německé ministryně vnitra Nancy Faeserové je cílem hraničních kontrol zabránit vstupu do země islámským radikálům, extremistům či násilníkům z řad fotbalových fanoušků. O zavedení kontrol informoval německý ADAC.

Kontroly na německo-české hranici

Ten dále upozornil, že hraniční kontroly s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem budou i kvůli nelegální migraci pokračovat i po skončení opatření, tedy minimálně až do prosince 2024.

„Hraniční kontroly – alespoň namátkové kontroly – jsou součástí každodenního života na několika německých hranicích. Těžištěm kontrol na německé straně je již léta vstup z Rakouska. Stacionární kontroly na pozemních hranicích s Polskem, Českou republikou a Švýcarskem se prodlouží o šest měsíců. Federální ministerstvo vnitra oznámilo Evropské komisi prodloužení kontrol na vnitřních hranicích, které je aktuálně nařízeno do 15. června, až do 15. prosince 2024,“ uvedl ADAC.

Stacionární kontroly probíhají na hraničních přechodech mezi Německem a Českou republikou při vstupu do Německa. Mimo jiné jsou zvýšené kontroly na D8/A17 Praha – Drážďany, což dočasně způsobuje dopravní zácpy na hraničním přechodu Breitenau-Schönwald. Na bavorsko-českých přechodech jako Selb, Schirnding nebo Waidhaus nelze čekací doby vyloučit.

Kontroly na hranicích Německa i s Francií a státy Beneluxu

Kvůli fotbalovému mistrovství Evropy budou do 19. července kontroly i s ostatními sousedícími státy.

Přihlásit přes Seznam

Regiony

Tip od MEDIASHOW:

Doporučujeme

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama